Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace na zatravnění a máslo za 45 Kč.

1. 03. 2017 8:08:00
Na všemožném současném zdražování vidíme, že neviditelná ruka trhu pracuje perfektně. Ovládnete-li stranu nabídky, může vám být brblání poptávajících a nějaký tržní mechanismus šuma-fuk.

Pamatujete dobu ne zcela dávnou, kdy benzín šplhal nahoru z hladiny 15 Kč a když atakoval cenu 20,- Kč za litr, tak byly v tisku sáhodlouhé komentáře pomazaných hlav? Bylo nám řádně vysvětleno, že pokud cena za barel ropy stoupá, musí stoupat cena produktů z ní. A pozor ... !!! přehoupne-li se přes 100 až 120 dolarů za barel, je možno očekávat, že cena benzínu na pumpách se bude blížit TŘICET KORUNÁM ZA LITR!!! A skutečně – jednu dobu byl barel ropy za nějakých 150 USD a cena benzínu opravdu atakovala avizovanou hranici 30 Kč. No .... jenže .... jenže pak jsme delší dobu četli, že barel ropy je za 25-30 USD a to musí přeci položit Rusko. A znovu se hlavy pomazané vyjadřovaly jak to ekonomiku Ruska drtí .... dnes máme barel ropy za nějakých 50 USD, hlavy pomazané mlčí a my kupujeme benzín za cenu, která byla zdůvodněna cenou 150 USD za barel. Takže – barel za 50 USD, benzín jak při ceně 150 USD za barel. A do toho naprosté chucpe, že se máme připravit na další zdražování, protože ropa bude brzo snad asi za neuvěřitelných 60 USD za barel. !!! Jen chovanec Chocholouškova ústavu si nevšimne, že pokud ovládnete trh s PHM, tak je vám názor spotřebitelů a nějaký tržní mechanismus u zadele.

Se současným zdražováním potravin se to má stejně. Máme přetlak v mléce, másla plné sklady, ale ceny jak na černém trhu za války.

Položme si hypotetickou otázku, co by bylo třeba udělat k ovládnutí zemědělského trhu, pokud by jste byli hráči evropského formátu. Zakázat zemědělce nebo je zlikvidovat jako komunisti kulaky vám dnes už asi neprojde ...., takže jak na to??

No – hlavně bych podporoval kvóty a dotace v rámci EU. Zabalil bych to do líbezných hesel, že je třeba opečovávat naše zemědělce. Prosazoval bych to bez obav, že bych dopadl špatně. Jako velký byznysmen v měřítku EU bych si byl celkem jistý, že časem většinu dotací nasměruji do svých firem a nějaké kvóty?? Dyť to nejsou peníze, jen kvóty .... tady bude menší problém je přihrát mým firmám. Kdo si dnes ještě vzpomene, jak to bylo po vstupu do EU s kvótami na cukr?? V Dačicích svého času vynalezli kostkový cukr, já pamatuji dobu, kdy hromady cukrové řepy byly tady na Moravě celkem běžně k vidění. A dnes?? Dnes je na těch místech pěkně prázdno a uklizeno. Naše cukrovary už neexistují, naše kvóty na cukr mají tuším Francouzi a když se cukr zdražuje, tak si hezky přečteme zdůvodnění, že se zdražuje, neb je cukru málo. Chucpe.

Ale zpět k věci – bylo by třeba eliminovat jak místní zemědělce tak samozřejmě tu drobotinu co prodává na trzích a ze svého dvora. Vybral bych si nějakého politika s IQ tykve a přesvědčil ho, že o zemědělce se přeci postará nejlépe tak, že jim bude dávat dotace na zatravnění jejich ploch. Politik hňup se toho chytí a beztak to obohatí svojí kreativitou hňupa – bude tvrdit, že zachraňuje život na venkově, neb zajišťuje přísun peněz jejich zemědělcům ... A když do toho dá podmínku, že zelená hmota musí být 2x do roka uklizena (jako podmínka dotace), pak navíc může tvrdit, že se vlastně postaral i o hezký uklizený venkov. Já mu budu tleskat a budu ho blahořečit, protože mi bude jasné, že tím bere rybáři pomyslný prut. A že dostanou nárok na stejné dotace jako já? Nevadí, dotace nejsou z mého ale ze státního (což mě nebolí) a hlavně kvóty na produkci něčeho smysluplného mají moje firmy, takže co .... tu trávu ať si ti užiteční idioti přeprodávaj klidně mezi sebou. Na druhou stranu bude venkov aspoň hezky zatravněn a 2x do roka uklizen... a že by někdo brblal, protože zemědělec dostává prašule de-facto za to, aby nezemědělčil?? Nenechte se vysmát, ve městě je to všem jedno. Pro ně je zemědělec chlap v traktoru obalený bahnem a hnojem.

Jako stratég budu jen čekat, protože čas bude na mé straně. Pokud se střední a malí zemědělci budou starat jen o své zatravněné plochy, pak je jistota, že časem končí i veškerý nutný servis okolo (chcete-li ekosystém), kromě servisu strojů na údržbu zatravněných ploch. Končí výroba a prodej techniky pro malé a střední zemědělce vč. jejich vývoje. Takže i kdyby za pár let znova chtěli něco produkovat .... tak je otázka čím to budou dělat? Motykama? Tím bych měl střední a drobné zemědělce za vyřízené ... a jako majstrštyk je fakt, že jsem zemědělskou NEsoběstačnost zajistil za jejich peníze!! No neberte to. Vivat EU!!!

Pořád tu ale máme tu drobotinu co má skleníky a všelijaké malé zahrádky. Smetáci jedni, prodávaj na trzích a trhy zrušit nemůžu ... bohužel jako. Ale nějaký klacíček pod nohy by se hodil ne? I tady bych měl řešení ve stylu „dvě mouchy jednou ranou“. Protože je můj byznys založen na dotacích, které nejsou nic jiného než peníze vybraných na daních, tak bych zahájil boj proti daňovým únikům. A že ta drobotina nemůže žádné daňové úniky mít, protože žije jaksi z ruky do huby??? No tak to přece zabalím do líbivého narovnání podnikatelského prostředí, no ni? Takže – chcete prodávat na náměstích a trzích ?? No proč ne, místo vlastního stánku si pronajmeš za pár kaček stánek, který tam je. Nemůžeš mít svůj, neb to musí být pěkně jednotné ... že zaplatíš za pronájem??, No a co? A taky zapomeň na tužku a bloček. To by tak hrálo, hezky si koupíte min. tablet s tiskárnou. Že potřebujete 220V?? No dyť to nebude problém.... za poplatek to k těm stánkům přitáhneme. Cože ??? Datový tarif?? No jasně, že ho potřebujete a samo, že zadara není. Že na to za těch podmínek kašlete? Skvělé !!! Hmm ... tedy sem se přeřekl sorry jako, buďte zticha a rádi, že Vás nevymáchám v tvrzení, že končíte proto, protože by vyšla najevo vaše optimalizace daní. To mohu jenom já vy bulíci. Přece si nemůžete myslet, že vám někdo uvěří, že té buzerace, všemožných poplatků a jiných klacků pod nohama máte dost. Hezky buďte zticha a fičte do nějakého velkého marketu i se svými zákazníky.

Tak a teď se budu muset jenom domluvit s majitelem těch supermarketů. Přece si nemůže myslet, že když tady navodím situaci, kdy zákazník nemá na výběr, že nechám bez povšimnutí navyšování cen podle kupní síly občanů.... hezky se musíme podělit. A my se domluvíme, to si buďte jisti. Že nám to celé zaplatíte Vy ?? ... no dyť o tom to celé je vy bulíci. A že tomu navíc tleskáte?? ... no vidíte jací jsme vaši skvělí manažeři. Než jste se nadáli, jste bez producentů zeleniny a malých prodejců. Zbývají vám jenom ty super-uper markety se zbožím, které se nedá prodat v té voňavé, vyspělé ZÁPADNÍ Evropě .... jak říkám – VIVAT EU.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák | středa 1.3.2017 8:08 | karma článku: 46.08 | přečteno: 7396x

Další články blogera

David Dvořák

Údajně dočasné předvolební opatření pro pracovníky a redaktory ČT .. cha, cha.

Konspirační web všech xenofobů, zaprodanců a zkrachovalců přišel s informací, že zaměstnanci a redaktoři České televize dostali pokyn, jak chápat svobodu projevu v soukromí.

15.9.2017 v 12:32 | Karma článku: 35.86 | Přečteno: 1588 | Diskuse

David Dvořák

Prodáme Vám migranty. Zn.: + zaplatíme 60.000 Éček/kus

Tohle nemá chybu. Na nabídku se lze dívat z různého úhlu pohledu – pokusím se skromně popsat jen pár z nich.

10.9.2017 v 15:45 | Karma článku: 40.91 | Přečteno: 1638 | Diskuse

David Dvořák

Drobná paralela k rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie.

Sdělovacími prostředky v minulých dnech proběhla zpráva o tom, že Soudní dvůr EU rozhodl o zamítnutí žaloby Slovenska, Maďarska a Polska ve věci uprchlíků, resp. tzv. uprchlických kvót. Pro všechny mám drobnou paralelu.

9.9.2017 v 12:31 | Karma článku: 40.97 | Přečteno: 1594 | Diskuse

David Dvořák

Pane Bože ….. za co!!??

Já vím, trošku jsem zlobil a asi celá naše generace, ale zase tak moc, abychom byli trestáni dvakrát?? To snad ne!

1.9.2017 v 21:40 | Karma článku: 37.16 | Přečteno: 1236 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Bankrot slušnosti a poctivosti na české politické scéně

Naše země se může pochlubit výbornými herci, zpěváky, skladateli, lékaři, vědci, sportovci, spisovateli, režiséry i dalšími, kteří dělají svou profesi poctivě. Ale naši politici?

23.9.2017 v 6:47 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jan Pražák

Horňáci a dolňáci

Kdo by neznal ono klasické dělení nás chlapů podle toho, zda jsme víc okouzleni ženskými ňadry nebo klínem.

22.9.2017 v 21:32 | Karma článku: 12.81 | Přečteno: 511 | Diskuse

Klára Tůmová

To bude veselo!

Ne každé vylepšení je opravdu k lepšímu, ne všechno nové přinese ulehčení a pohodlí. Zvlášť když se vyskytne moucha a všechno jde ne úplně dobrým směrem. Jó, tady bude brzy veselo. Ovšem nebudu to já, kdo se pobaví.

22.9.2017 v 21:04 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 211 | Diskuse

Libuse Palkova

Sex je nás-dělá dobře mně i tobě

Povzbuzena úspěchem předchozí soutěže, týkající se názvu jaderné elektrárny, rozhodla jsem se vyhlásit další. O čem bude, snad dostatečně napovídá nadpis, který jsem si vypůjčila z jedné známé písničky.

22.9.2017 v 19:55 | Karma článku: 9.43 | Přečteno: 592 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: jak být kruci sexy v plenkových kalhotkách?

"A příště vám dám pijavky na kostrč." Tak. A mám to mít. Aby se nastartovala činnost lymfy a vylepšilo se fungování mého těla co se týče vnitřních ženských orgánů, musím něco vydržet.

22.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 10.71 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 115 Celková karma 38.55 Průměrná čtenost 1751
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.