Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dotace na zatravnění a máslo za 45 Kč.

1. 03. 2017 8:08:00
Na všemožném současném zdražování vidíme, že neviditelná ruka trhu pracuje perfektně. Ovládnete-li stranu nabídky, může vám být brblání poptávajících a nějaký tržní mechanismus šuma-fuk.

Pamatujete dobu ne zcela dávnou, kdy benzín šplhal nahoru z hladiny 15 Kč a když atakoval cenu 20,- Kč za litr, tak byly v tisku sáhodlouhé komentáře pomazaných hlav? Bylo nám řádně vysvětleno, že pokud cena za barel ropy stoupá, musí stoupat cena produktů z ní. A pozor ... !!! přehoupne-li se přes 100 až 120 dolarů za barel, je možno očekávat, že cena benzínu na pumpách se bude blížit TŘICET KORUNÁM ZA LITR!!! A skutečně – jednu dobu byl barel ropy za nějakých 150 USD a cena benzínu opravdu atakovala avizovanou hranici 30 Kč. No .... jenže .... jenže pak jsme delší dobu četli, že barel ropy je za 25-30 USD a to musí přeci položit Rusko. A znovu se hlavy pomazané vyjadřovaly jak to ekonomiku Ruska drtí .... dnes máme barel ropy za nějakých 50 USD, hlavy pomazané mlčí a my kupujeme benzín za cenu, která byla zdůvodněna cenou 150 USD za barel. Takže – barel za 50 USD, benzín jak při ceně 150 USD za barel. A do toho naprosté chucpe, že se máme připravit na další zdražování, protože ropa bude brzo snad asi za neuvěřitelných 60 USD za barel. !!! Jen chovanec Chocholouškova ústavu si nevšimne, že pokud ovládnete trh s PHM, tak je vám názor spotřebitelů a nějaký tržní mechanismus u zadele.

Se současným zdražováním potravin se to má stejně. Máme přetlak v mléce, másla plné sklady, ale ceny jak na černém trhu za války.

Položme si hypotetickou otázku, co by bylo třeba udělat k ovládnutí zemědělského trhu, pokud by jste byli hráči evropského formátu. Zakázat zemědělce nebo je zlikvidovat jako komunisti kulaky vám dnes už asi neprojde ...., takže jak na to??

No – hlavně bych podporoval kvóty a dotace v rámci EU. Zabalil bych to do líbezných hesel, že je třeba opečovávat naše zemědělce. Prosazoval bych to bez obav, že bych dopadl špatně. Jako velký byznysmen v měřítku EU bych si byl celkem jistý, že časem většinu dotací nasměruji do svých firem a nějaké kvóty?? Dyť to nejsou peníze, jen kvóty .... tady bude menší problém je přihrát mým firmám. Kdo si dnes ještě vzpomene, jak to bylo po vstupu do EU s kvótami na cukr?? V Dačicích svého času vynalezli kostkový cukr, já pamatuji dobu, kdy hromady cukrové řepy byly tady na Moravě celkem běžně k vidění. A dnes?? Dnes je na těch místech pěkně prázdno a uklizeno. Naše cukrovary už neexistují, naše kvóty na cukr mají tuším Francouzi a když se cukr zdražuje, tak si hezky přečteme zdůvodnění, že se zdražuje, neb je cukru málo. Chucpe.

Ale zpět k věci – bylo by třeba eliminovat jak místní zemědělce tak samozřejmě tu drobotinu co prodává na trzích a ze svého dvora. Vybral bych si nějakého politika s IQ tykve a přesvědčil ho, že o zemědělce se přeci postará nejlépe tak, že jim bude dávat dotace na zatravnění jejich ploch. Politik hňup se toho chytí a beztak to obohatí svojí kreativitou hňupa – bude tvrdit, že zachraňuje život na venkově, neb zajišťuje přísun peněz jejich zemědělcům ... A když do toho dá podmínku, že zelená hmota musí být 2x do roka uklizena (jako podmínka dotace), pak navíc může tvrdit, že se vlastně postaral i o hezký uklizený venkov. Já mu budu tleskat a budu ho blahořečit, protože mi bude jasné, že tím bere rybáři pomyslný prut. A že dostanou nárok na stejné dotace jako já? Nevadí, dotace nejsou z mého ale ze státního (což mě nebolí) a hlavně kvóty na produkci něčeho smysluplného mají moje firmy, takže co .... tu trávu ať si ti užiteční idioti přeprodávaj klidně mezi sebou. Na druhou stranu bude venkov aspoň hezky zatravněn a 2x do roka uklizen... a že by někdo brblal, protože zemědělec dostává prašule de-facto za to, aby nezemědělčil?? Nenechte se vysmát, ve městě je to všem jedno. Pro ně je zemědělec chlap v traktoru obalený bahnem a hnojem.

Jako stratég budu jen čekat, protože čas bude na mé straně. Pokud se střední a malí zemědělci budou starat jen o své zatravněné plochy, pak je jistota, že časem končí i veškerý nutný servis okolo (chcete-li ekosystém), kromě servisu strojů na údržbu zatravněných ploch. Končí výroba a prodej techniky pro malé a střední zemědělce vč. jejich vývoje. Takže i kdyby za pár let znova chtěli něco produkovat .... tak je otázka čím to budou dělat? Motykama? Tím bych měl střední a drobné zemědělce za vyřízené ... a jako majstrštyk je fakt, že jsem zemědělskou NEsoběstačnost zajistil za jejich peníze!! No neberte to. Vivat EU!!!

Pořád tu ale máme tu drobotinu co má skleníky a všelijaké malé zahrádky. Smetáci jedni, prodávaj na trzích a trhy zrušit nemůžu ... bohužel jako. Ale nějaký klacíček pod nohy by se hodil ne? I tady bych měl řešení ve stylu „dvě mouchy jednou ranou“. Protože je můj byznys založen na dotacích, které nejsou nic jiného než peníze vybraných na daních, tak bych zahájil boj proti daňovým únikům. A že ta drobotina nemůže žádné daňové úniky mít, protože žije jaksi z ruky do huby??? No tak to přece zabalím do líbivého narovnání podnikatelského prostředí, no ni? Takže – chcete prodávat na náměstích a trzích ?? No proč ne, místo vlastního stánku si pronajmeš za pár kaček stánek, který tam je. Nemůžeš mít svůj, neb to musí být pěkně jednotné ... že zaplatíš za pronájem??, No a co? A taky zapomeň na tužku a bloček. To by tak hrálo, hezky si koupíte min. tablet s tiskárnou. Že potřebujete 220V?? No dyť to nebude problém.... za poplatek to k těm stánkům přitáhneme. Cože ??? Datový tarif?? No jasně, že ho potřebujete a samo, že zadara není. Že na to za těch podmínek kašlete? Skvělé !!! Hmm ... tedy sem se přeřekl sorry jako, buďte zticha a rádi, že Vás nevymáchám v tvrzení, že končíte proto, protože by vyšla najevo vaše optimalizace daní. To mohu jenom já vy bulíci. Přece si nemůžete myslet, že vám někdo uvěří, že té buzerace, všemožných poplatků a jiných klacků pod nohama máte dost. Hezky buďte zticha a fičte do nějakého velkého marketu i se svými zákazníky.

Tak a teď se budu muset jenom domluvit s majitelem těch supermarketů. Přece si nemůže myslet, že když tady navodím situaci, kdy zákazník nemá na výběr, že nechám bez povšimnutí navyšování cen podle kupní síly občanů.... hezky se musíme podělit. A my se domluvíme, to si buďte jisti. Že nám to celé zaplatíte Vy ?? ... no dyť o tom to celé je vy bulíci. A že tomu navíc tleskáte?? ... no vidíte jací jsme vaši skvělí manažeři. Než jste se nadáli, jste bez producentů zeleniny a malých prodejců. Zbývají vám jenom ty super-uper markety se zbožím, které se nedá prodat v té voňavé, vyspělé ZÁPADNÍ Evropě .... jak říkám – VIVAT EU.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák | středa 1.3.2017 8:08 | karma článku: 46.08 | přečteno: 7368x

Další články blogera

David Dvořák

Paní Jourová, umíte v té Bruseli i něco jiného než vyhrožovat, zakazovat a regulovat?

Aktuálně komisařka Jourová, kandidátka hnutí ANO, vyhrožuje Polsku zastavením dotací. Nejvýstižnější komentář na její adresu je od V. Klause ml. ... všichni jste blázni, jenom já letadlo.

21.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 41.89 | Přečteno: 1928 | Diskuse

David Dvořák

Agropošta

Poté, co EET účinně zbavilo malé obce o skomírající parazity, daňové velko-šizuňky a jiné úhlavní nepřátele státu, přichází MZ s neotřelým nápadem – zajistit prodej potravin na České poště.

17.7.2017 v 10:01 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1081 | Diskuse

David Dvořák

Houstone, tady Itálie … máme problém!

V minulých dnech bylo možno v éteru slyšet zoufalé volání Itálie o pomoc. Agentura WD [Wild Duck] nelenila a dešifrovala zachycenou přísně tajnou komunikaci a nyní zveřejňuje podstatnou pasáž...

30.6.2017 v 10:53 | Karma článku: 41.42 | Přečteno: 1943 | Diskuse

David Dvořák

Přínos senátora Milana Štěcha České republice.

Senátor Štěch opět zaperlil – navrhuje, aby „pseudoživnostníky“ udávali sousedé nebo jiní, kteří na ně narazí. Zvrácenost myšlenky lze srovnat s odměnou za dopadení atentátníků na R. Heydricha.

22.6.2017 v 12:42 | Karma článku: 42.10 | Přečteno: 1757 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Tour de France je Tour de Nuda

Právě skončivší Tour de France je, řekl bych, celkem, věrným obrazem dnešní doby. Přes veškerou nucenou bombastičnost a la reportáže T. Macka z idnes.cz, to byla jedna velká nuda

24.7.2017 v 8:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Libuse Palkova

Každý brání to svoje

Člověk mnohé pochopí, až když to pozná na vlastní kůži, anebo, pokud si zkusí určité situace vztáhnout sám na sebe, představit si, jak by bylo jemu. kdyby byl na místě jiného. Pak možná vidí věci jinak. Bez špetky empatie to nejde

24.7.2017 v 7:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Helena Vlachová

Nejhezčí prázdniny

Venku lije jako z konve a nějak se mi vybavily vzpomínky na mé prázdniny, jež lze považovat za jedny z nejhezčích

24.7.2017 v 6:46 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 129 | Diskuse

Filip Vajdík

Rychle žijme, než budeme taky dead!

Pořád někdo umírá. A já bych řek, že je potřeba ten život patřičně využít, ještě před tím, než budeme taky dead. Život je cesta z mámy do rakve. A mezi nimi se odehrává ten hlavní děj pro naše bytí!

23.7.2017 v 23:09 | Karma článku: 5.17 | Přečteno: 162 | Diskuse

Richard Mašek

Sociopat. Jak ho rozpoznat, a jak se ho zbavit.

Sociopat je nejnebezpečnější lidskou mutací, která existuje. Psychopat Vám dá rychle najevo, co je zač ale sociopat se tváří, jako váš nejlepší přítel nebo dokonce partner.

23.7.2017 v 21:17 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 1186 | Diskuse
Počet článků 107 Celková karma 40.72 Průměrná čtenost 1765
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.