Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zalezte do děr, doprava i doleva, po Vás potopa, i půda spálená ...

7. 05. 2017 8:08:00
Díky aktuálním událostem musí být i poslednímu ňoumovi v ČR jasné, že v politice nejde o správu věcí veřejných, ale o dělení kořisti. Nyní jsme v nejvyšším levelu, kde zuří bitva na život a na smrt bez jakýchkoliv pravidel.

Dlouho se bál kdokoliv nekorektně napsat pravdu, kterou všichni tušili a šeptalo se o ní neveřejně celkem hlasitě – že nejvyšší politika v naší krásné zemi je kýbl špíny, kde je nejdůležitější kdo co na koho ví, kdo koho a jak drží pod krkem, kdo může zamést pod koberec jakoukoliv křivárnu, koho je „vnitro“, koho „spravedlnost“, kdo umí ukrást co nejvíce veřejných peněz prostřednictvím dotací nebo EU projektů. Tohle je ovšem ale spíše prostředí mafie, jak to trefně a nekorektně kdysi pojmenovala prof. Dvořáková.

Díky událostem posledních dnů a hodin máme vše jako na dlani, hezky moderně on-line. Vidíme bitvu hlava nehlava, kde se už nikdo ani nesnaží předstírat pravidla, slušnost, čestnost ... že snad jde o voliče, správu věcí veřejných o tom už nemůže být řeči ani před chovanci Chocholouškova ústavu. Je to nemilosrdná bitva o vliv nad budoucím dělením kořisti, kterou představuje z našich daní pěkně nacucaný veřejný rozpočet. To je ta kořist, kvůlivá které je nynější rvačka.

Náš udatný a tolikrát vysmívaný Bohuš ovšem předvádí extra vypečené kousky, kterými dokazuje, že může být nemastný a neslaný, ale že není blbé - jak by řekli u něho na Moravě. Jsou to zoufalé kroky v zoufalé situaci. K jeho cti nutno dodat, že zatím vybírá nejlepší možné varianty, které má k dispozici. Ví, že to je za cenu jeho zesměšnění, že už je politická mrtvola. Ale hodlá odejít středem. Ač ho vůbec nemusím, tohle ho ctí.

Na začátku měl možnost svého soka u státního koryta odvolat nebo se ještě více zesměšnit a vydávat jen „ostré prosby“. Ovšem vypálil všem rybník – předstoupil před kamery, nemoderní nekorektní pravdou popsal situaci vč. pasáže o možné roli Babiše jako mučedníka a udělal něco neslýchaného. Aby zastavil protivníka, tak se vzdá svého pašalíku, podá demisi a tím končí, dle dosavadních zvyklostí, celá vláda vč. Babiše. Bude se moci vyjednat nová – snad už bez Babiše. Můžete si říkat co chcete, ale v dané chvíli to bylo jediné řešení, kde výsledek nebyl dopředu lehce odhadnutelný a navíc s možností dílčích úspěchů. Babiš byl zaskočen tak, že se zmohl jen na spuštění připravené kampaně mučedníka. Vždyť přelepená ústa se více hodí do situace, kdy by ho z vlády vyhodili, než když v ní zůstává a vyřvává, že se nehne z místa, přičemž kvůli němu to pokládá raději premiér sám.

Veřejné mínění dostalo několik zásahů – vykoukl politik sice s nevalnou minulostí a pověstí, který toho všeho jakože má dost a za cenu sebeobětování chce Babiše odstavit. Babiš se sám střelil do nohy, protože spuštěná kampaň nepůsobí věrohodně a spíše nahrává tvrzením, že byl připraven na roli mučedníka ač tvrdil opak. Navíc, po všech aférách s Čapím hnízdem, financování a nákupu korunových dluhopisů trucuje jak malé děcko a vykřikuje na všechny strany, že neodstoupí, že zůstane i přes mrtvoly na svém místě. A to i v době, kdy začíná podpůrná palba prostřednictvím zveřejňování uniklých nahrávek, které svědčí, že na každém šprochu o Babišových machinacích a ovlivňování je pravdy trochu. O nějaké roli mučedníka si může už jen nechat zdát. Tohle prokaučoval. Tečka. Křišťálově čistému Grossovi nesahá ani po kotníky – ten situaci s nadhledem uznal a poroučel se pro násobně menší peníz.

Prezident Zeman neodolal příležitosti, přičemž zapomněl, že gentleman do mrtvoly nekope. Premiéra před kamerami veřejně potupil, zostudil a zesměšnil jak malého Jardu, přestože se jednalo o jednoho z nejvyšších ústavních činitelů. Troufám si říct, že tímto prohrál svoji budoucí volbu. Aby to potuploval, tak sebevědomě a předčasně vyjevil, že kašle na ústavní zvyklosti a zachová se podle vlastní interpretace Ústavy neb jeho záměrům to bude lépe vyhovovat. Jako správný namyšlený vítěz zapomněl, že člověk v zoufalé situaci dělá zoufalé činy a vítězství v bitvě (byť na hlavu) neznamená vítězství ve válce. A náš Bohuš v zoufalé situaci byl a stále je.

Zoufalý premiér v zoufalé situaci nezklamal a opět všem vypálil rybník. Bez ohledu na následky pro svoji pověst nedodržel slovo, demisi nedal a podal návrh na odvolání sprostého podezřelého. Tandem Zeman-Babiš je opět zaskočen. Babiš roli mučedníka již hrát nemůže a prezident má na výběr – buď vyhovět Sobotkovi nebo se ještě více zavrtat do vlastního bahna. Jde o všechno, tak klidně můžeme očekávat, že Babiše neodvolá.

Co bude dál si vůbec netroufám odhadnout. Nyní je možné úplně vše. Jen doufám, že i průměrný volič z toho něco pochytá a do voleb nad tím popřemýšlí. Zatím máme jedinou jistotu – zájmy naší krásné země tam nahoře nikdo nehájí, občan je pro něj jen ten, komu svými zákony přikazují futrovat jejich kořist.

Začal jsem slovy z jedné písně, která slušně vystihuje situaci voliče, Zde je pak celá.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák | neděle 7.5.2017 8:08 | karma článku: 24.74 | přečteno: 834x

Další články blogera

David Dvořák

Paní Jourová, umíte v té Bruseli i něco jiného než vyhrožovat, zakazovat a regulovat?

Aktuálně komisařka Jourová, kandidátka hnutí ANO, vyhrožuje Polsku zastavením dotací. Nejvýstižnější komentář na její adresu je od V. Klause ml. ... všichni jste blázni, jenom já letadlo.

21.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 41.89 | Přečteno: 1928 | Diskuse

David Dvořák

Agropošta

Poté, co EET účinně zbavilo malé obce o skomírající parazity, daňové velko-šizuňky a jiné úhlavní nepřátele státu, přichází MZ s neotřelým nápadem – zajistit prodej potravin na České poště.

17.7.2017 v 10:01 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 1081 | Diskuse

David Dvořák

Houstone, tady Itálie … máme problém!

V minulých dnech bylo možno v éteru slyšet zoufalé volání Itálie o pomoc. Agentura WD [Wild Duck] nelenila a dešifrovala zachycenou přísně tajnou komunikaci a nyní zveřejňuje podstatnou pasáž...

30.6.2017 v 10:53 | Karma článku: 41.42 | Přečteno: 1943 | Diskuse

David Dvořák

Přínos senátora Milana Štěcha České republice.

Senátor Štěch opět zaperlil – navrhuje, aby „pseudoživnostníky“ udávali sousedé nebo jiní, kteří na ně narazí. Zvrácenost myšlenky lze srovnat s odměnou za dopadení atentátníků na R. Heydricha.

22.6.2017 v 12:42 | Karma článku: 42.10 | Přečteno: 1757 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Tour de France je Tour de Nuda

Právě skončivší Tour de France je, řekl bych, celkem, věrným obrazem dnešní doby. Přes veškerou nucenou bombastičnost a la reportáže T. Macka z idnes.cz, to byla jedna velká nuda

24.7.2017 v 8:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Libuse Palkova

Každý brání to svoje

Člověk mnohé pochopí, až když to pozná na vlastní kůži, anebo, pokud si zkusí určité situace vztáhnout sám na sebe, představit si, jak by bylo jemu. kdyby byl na místě jiného. Pak možná vidí věci jinak. Bez špetky empatie to nejde

24.7.2017 v 7:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Helena Vlachová

Nejhezčí prázdniny

Venku lije jako z konve a nějak se mi vybavily vzpomínky na mé prázdniny, jež lze považovat za jedny z nejhezčích

24.7.2017 v 6:46 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 129 | Diskuse

Filip Vajdík

Rychle žijme, než budeme taky dead!

Pořád někdo umírá. A já bych řek, že je potřeba ten život patřičně využít, ještě před tím, než budeme taky dead. Život je cesta z mámy do rakve. A mezi nimi se odehrává ten hlavní děj pro naše bytí!

23.7.2017 v 23:09 | Karma článku: 5.17 | Přečteno: 162 | Diskuse

Richard Mašek

Sociopat. Jak ho rozpoznat, a jak se ho zbavit.

Sociopat je nejnebezpečnější lidskou mutací, která existuje. Psychopat Vám dá rychle najevo, co je zač ale sociopat se tváří, jako váš nejlepší přítel nebo dokonce partner.

23.7.2017 v 21:17 | Karma článku: 27.11 | Přečteno: 1186 | Diskuse
Počet článků 107 Celková karma 40.72 Průměrná čtenost 1765
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.