Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paní Jourová, umíte v té Bruseli i něco jiného než vyhrožovat, zakazovat a regulovat?

21. 07. 2017 8:08:08
Aktuálně komisařka Jourová, kandidátka hnutí ANO, vyhrožuje Polsku zastavením dotací. Nejvýstižnější komentář na její adresu je od V. Klause ml. ... všichni jste blázni, jenom já letadlo.

Kde začít – třeba tím, že by každý měl zpozornět, pokud nejsou uváděna fakta, ale velmi podrobně je vysvětlováno, jak tato nepublikovaná fakta chápat. Tuhle praxi známe z dob radostného budování socialismu. Pamatujete odsuzování textu Charty 77? Text nikdy nebyl zveřejněn, ale všichni ho museli odsoudit ... podobnost praktik nynější EU s tehdejší dobou je zajisté čistě náhodná.

Teď k začátku neposlušnosti Poláků – v kostce se věci mají tak, že svého času končící vláda sluníčkářů překročila princip jmenování pouze těch soudců Ústavního soudu, kteří končili během funkčního období této politické garnitury. Ono totiž funkční období členů Ústavního soudu bylo rozvrženo tak, aby žádná politická reprezentace vzešlá z jedněch voleb nemohla jmenovat většinu ústavních soudců (tuším, že se obměňuje vždy 1/3). Byla to pojistka, aby Ústavní soud neovládla jedna skupina politiků, kteří jsou aktuálně u moci. No a sluníčkáři, protože věděli, že odcházejí po právu na smetiště dějin, tento princip překročili a najmenovali nové soudce i za ty, kterým končilo funkční období až v době nově ustanoveného sejmu, resp. vlády. Mela začala v okamžiku, kdy nově zvolení politici do toho hodili vidle a řekli ... takhle ne ... v našem volebním období nenastoupí soudci, kteří byli jmenováni předchozí politickou reprezentací. To bylo v r. 2015 a eurokomisařka pro spravedlnost paní Věra Jourová byla potichu jak správná pipka - nejspíše proto, protože porušení principu, chcete-li bezpečnostní pojistky, bylo ve prospěch odcházejících sluníčkářů.

Nastal řev na adresu Polska, ovšem změny, které tenkrát PiS provedla, byly srovnatelné s běžnými mechanismy v této oblasti u jiných členských zemí. Zkrátka – pokud by jste provedli porovnání s jinými státy EU, pak Polsko po úpravě nijak nevybočovalo z řady. Proto to byl jen řev bez rozborů fakt.

Nyní bude situace asi obdobná – nikde není žádné srovnání aktuálních úprav v Polsku se situací v jiných zemích EU. Můžu jen připomenout, jak se věci mají u nás ... formálně sice soudce jmenuje prezident, ale tuhle jen se souhlasem senátu, tuhle na návrh ministra spravedlnost. V principu se dá konstatovat, že moc zákonodárná a výkonná není odstavena od jmenování členů moci soudní, ale naopak se na jmenování svým způsobem podílí.

Takže, čekal bych od těch řvounů jasné porovnání faktů – nejlépe se stavem ve více zemích EU. Ale vzhledem k tomu, jak to bylo v r. 2015 tak bych si tipnul na nějakou kulišíárnu ze strany EU. Zkrátka, bruselští panáci měří dvojím metrem a všechny ostatní mají za nesvéprávné blbečky, které není potřeba zatěžovat fakty. Mimochodem, tohle je ta nejlepší cesta, jak "upevnit nerozbornou jednotu uvnitř EU". Další fází pak bude etapa, kdy lid nadšeně podporuje závěry EU komise a radostně buduje světlé zítřky EU, ale lidi na to už kálej.

Bojovnici za lepší sluníčkářské zítřky – paní Věře Jourové, bych pak vzkázal něco v tom smyslu, že Poláci bojovali na koních proti německým tankům. De-facto holýma rukama bránili Varšavu tak úspěšně, že Hitler musel použít masívně letectvo, aby pozemní jednotky měli šanci na pošramocený úspěch. Pokud si tato úřednice myslí, že Poláci „sklapnou podpatky“ a začnou trénovat bruselský anální alpinismus .... tak se, dle mého, mýlí.

Zkrátka .. paní Jourová, běžte se svým duálním metrem a pokrytectvím už do brusele.

P.S. Možná by si Poláci měli sami rozhodnout o svém potrestání ... viz připojený blog.

Autor: David Dvořák | pátek 21.7.2017 8:08 | karma článku: 42.33 | přečteno: 2084x

Další články blogera

David Dvořák

Pane Zaorálku, vyhlásil jste válku levné práci…?

V oslovení vynechávám „Vážený“, protože tak by měli být titulováni jen čestní a vážení lidé. Vy, ač Ostravák jako já , tímto jen dokladujete, že jste farizej, pokrytec a bezpáteřní osoba.

10.8.2017 v 16:03 | Karma článku: 39.07 | Přečteno: 1381 | Diskuse

David Dvořák

USA – kobyla kopající už do každého

Po podpisu zbrojních kontraktů za miliardy USD s výspou lidských práv – Saúdskou Arábií, přichází na řadu sankce pro zlé Rusko. V mezičase nezapomněl US admirál sdělit, že je připraven zaútočit atomovkami na Čínu ...

4.8.2017 v 8:08 | Karma článku: 36.96 | Přečteno: 1058 | Diskuse

David Dvořák

Matěji, Matěji, …. proč Tě důchodci nechtějí??

Předseda strany Zelených vyrazil do předvolebního boje s opravdu neotřelým návrhem. V kostce – člověka celoživotně přispívajícího do důchodového systému na důchod ... obereme.

28.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 40.59 | Přečteno: 1933 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Šupa

O ženách a mužích dneška a o jejich devalvaci smyslu pro mravnost

Běda tomu, z koho pohoršení pochází! Je nanejvýš smutné, že právě touto větou třeba začít, pokud se chceme vyjádřit k působení ženy současnosti.

18.8.2017 v 15:15 | Karma článku: 6.21 | Přečteno: 220 | Diskuse

Martina Studzinská

Turíst? Zachvátčik?

O návštěvě naší metropole z pohledu jednoho ruského turisty. Nebo dobyvatele? Odpoví si už každý podle svého.

18.8.2017 v 14:29 | Karma článku: 11.87 | Přečteno: 382 | Diskuse

Pavel Nitka

Jak jsem potkal maminu aneb Není nad mateřskou lásku

Vždyť to přece každý ví. Malé dítě lásku své matky potřebuje jako Babiš advokáta, o tom se snad se mnou nebude nikdo přít. A jednu takovouhle milující maminu jsem včera potkal...

18.8.2017 v 13:02 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 554 | Diskuse

Libuse Palkova

Když vám život dá šach mat

Život je složitý a nikdo z nás neví co mu osud přinese-můžete se snažit sebevíc, plánovat, usilovat o dosažení svých cílů, vyhýbat se všem úskalím a přesto se někdy stane něco. co vám zboří celý svět...Nikdy neříkejte nikdy

18.8.2017 v 11:49 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 737 | Diskuse

Jarmila Kamenáčová

Světlo a stín duše

O terapii světla a stínu, co by obrazu v duši. Naše vnitřní obrazy jsou pro nás důležité. Protože to, jak se vnitřně cítíme, ovlivňuje nejen zdraví, ale i celý život.

18.8.2017 v 11:37 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 200 | Diskuse
Počet článků 110 Celková karma 40.62 Průměrná čtenost 1760
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.