Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

USA – kobyla kopající už do každého

4. 08. 2017 8:08:08
Po podpisu zbrojních kontraktů za miliardy USD s výspou lidských práv – Saúdskou Arábií, přichází na řadu sankce pro zlé Rusko. V mezičase nezapomněl US admirál sdělit, že je připraven zaútočit atomovkami na Čínu ...

Co mají tyto zprávy společného? ... napřed o co v těch zprávách nejde. V žádném případě nejde o lidská práva, dodržování mezinárodních smluv nebo podobné pošetilosti na velmocenské šachovnici. V Saúdské Arábii se veřejně bičuje, stíná, kamenuje, ženy mají postavení nesvéprávného s poloviční hodnotou... ale přesto to jsou věrní přátelé.

Dodržování mezinárodního práva? ... nenechte se vysmát ... nebo už OSN schválila působení US Army v té zlé Sýrii? ... už mají pozvání voleného prezidenta Sýrie? Nikde jsem zatím nic takového nezaregistroval. Dalo by se pokračovat ... aktuálně Venezuela – sankce jen proti prezidentovi. Naskýtá se otázka, proč ne sankce proti celé Venezuele ... no, protože USA odebírají třetinu venezuelské ropy ... a to by mohlo US ekonomiku poškodit. Na druhé straně Čína – obchoduje s KLDR - tak tady jsou na místě plošné sankce ... a ještě necháme slyšet US admirála, kterak je připraven na rozkaz zaútočit atomovými zbraněmi na tu neposlušnou Čínu.

Sankce na Rusko?? ... kapitola sama pro sebe. Po prvních sankcích, které realizovali prostřednictvím Evropy se čirou náhodu zvedla vzájemná obchodní výměna USA-RF. Evropské firmy pole vyklidily ... a US firmy promptně obsadily. A tak to má být, tak je to správně. Ovšem přituhuje ... v podstatě je nyní ze strany USA vyhlášená obchodní válka. Už asi proti všem. Evropa se škube, ale musí se k tomuto sebezničujícímu boji připojit, protože jinak snad bude zle. Sankce jsou ve stylu – přestaňte obchodovat s Rusáky – my Vám dodáme dráž zato komplikovaněji ... viz uhlí a Ukrajina. Jestli ovšem důvodem trestat Rusko nebude fakt, že RF má zcela nezaslouženě a nespravedlivě na svém území největší zásoby nerostného bohatství, jak svého času pravila Killary. Napoleon chtěl Rusko dobýt, dobil tak akorát své vojsko ... Hitler si beztak říkal, že přesně ví, kde Napoleon udělal chybičku.... mám jen naději, že současní generálové US Army si neříkají, že ví, kde chybičku udělal Hitler ... Porazit Rusko? No, srovnat se zemí snad jo, ale porazit ?? ... to určitě ne. S nadsázkou řečeno – US žoldák potřebuje klimatizovaný stan, satelitní spojení s rodinou, zkrátka musí se cítit jako doma. Jinak snad nebojuje. Rusák? Opět obrazně a s nadsázkou – když si najde zemljanku, kde je příjemných mínus 10, tak děkuje Putinovi, jak se má dobře. Přesto přituhuje. US Army mírumilovně dohlíží na ruské hranice ze vzdálenosti hodu kamenem, kdežto zlí Rusáci agresívně střeží svou hranici. Jeden by zaplakal. Takže, kde je problém?

Jestli to nebude v tom, že US dolar nečeká nejšťastnější období. Když takový Saddám začal uvažovat o nahrazení US dolaru v obchodu s ropou, přestalo se mu dařit. Když Kaddáfí přišel s myšlenkou na zlatem podloženou měnu, taky mu to na zdraví nepřidalo. Ovšem co dělat, když si s myšlenkou sesazení dolaru začne pohrávat Rusko nebo Čína? Obě země masivně skupují zlato, netají se tím, že už mají plné zuby mechanismu : my vykutáme nějakou surovinu ze země ~ vyrobíme výrobek a vy potiskněte papír zelenou barvou a nezapomeňte tam natisknout US dollar, aby to mělo nějakou hodnotu ... a ... a směníme to. Takhle totiž probíhá obchod s USA. Kvantitativní uvolňování není nic jiného než bezhlavé tištění ničím nekrytých peněz. Vlastně kryty jsou – kryje je US Army. Komu se to nelíbí, tomu napraví myšlení. Problém je, že aktuálně se to nelíbí už ani Rusku ani Číně. A tady s tou nápravou myšlení může být malinký problém. Rusko - jaderná a kosmická velmoc, Čína - jak začnou máčet čepice do betonu, tak taky může být zle ... Odříznout ty hady Rusáky od SWIFTu se moc nepodařilo, protože zareagovali zcela nesportovně a vytvořili vlastní náhradu SWIFTu. Že jim Čína potichoučku fandí?? ... tak to budou taky pěkní smetáci ... a proto sankce .. a nějakou tu volnou loď do Jihočínského moře .. nestačí?? ... tak necháme US admirála zaštěkat, že je připraven na rozkaz zaútočit nukleárními zbraněmi...

Na závěr nesmělá otázka... kterou válku US Army naposledy vyhrála? Na výběr je z bezpočtu zahájených ..., ale kterou dotáhli do zdárného konce?

Autor: David Dvořák | pátek 4.8.2017 8:08 | karma článku: 37.33 | přečteno: 1243x

Další články blogera

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1177 | Diskuse

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 26.79 | Přečteno: 737 | Diskuse

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma článku: 37.74 | Přečteno: 1205 | Diskuse

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma článku: 34.98 | Přečteno: 899 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Řehounek

Brýle za 6% tuzemské ceny...

Potíže mne dohnaly k úvahám o nových, tzv multifokálních brýlích. V jedné z nejznámějších optik v našem městě zrovna měli akci - jedna čočka za 9.980Kč, plus rámečky, takže bratru 24 tisíc.

1.4.2023 v 11:11 | Karma článku: 8.06 | Přečteno: 78 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Nedobrovolná cesta na konečné

Když jsme přijeli na konečnou, zazněl povel seřadit. Bylo nám řečeno, že my pěšáci budeme nyní připojeni k pluku horských myslivců. Jelikož jsme dorazili dříve, musíme ještě deset kilometrů pochodovat. Tam bude večeře, jako

1.4.2023 v 7:53 | Karma článku: 9.69 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jan Pražák

Vyhrožování

Jestli máte dost rozumu, tak tenhle článek snad radši nečtěte. Nebude to žádná legrácka o Marušce, těžká vztahovka, při které slzička ukápne a srdce se zatetelí, chuťovka z MHD, ba ani povídání o kočkách. A o kom to teda bude?

1.4.2023 v 7:07 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 259 | Diskuse

Jan Andrle

Ajznbón (VI - Kolega)

Potkávám je denně. Milují vše, co jezdí po kolejích, fotí celé hodiny na nádražích a o vlacích vědí všechno možné i nemožné. Šotouši. Rádi se s námi profesionály dávají do řeči a ohromují nás svými znalostmi.

31.3.2023 v 22:41 | Karma článku: 8.79 | Přečteno: 119 | Diskuse

Jiří Turner

Dogma národního státu

Když se v průběhu 20. století počala postupně rozpadat většina vícenárodních států, zdálo se, že národní stát je jediným reálným modelem. Opačný trend v podobě vzniku EU tak někdo vnímá jako likvidaci národních států.

31.3.2023 v 11:39 | Karma článku: 14.13 | Přečteno: 302 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1692

Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...