Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pane Zaorálku, vyhlásil jste válku levné práci…?

10. 08. 2017 16:03:00
V oslovení vynechávám „Vážený“, protože tak by měli být titulováni jen čestní a vážení lidé. Vy, ač Ostravák jako já , tímto jen dokladujete, že jste farizej, pokrytec a bezpáteřní osoba.

Jako volební lídr ČSSD jste se nechal slyšet, že „Vyhlašujete válku levné práci“. Dovolím si okomentovat Vaše ukázkové farizejství, chcete-li licoměrnost, pokrytectví a bezpáteřnost. Poslancem jste od. r. 1996, máte nemalý podíl na stavu, jaký dnes je. Právě Vy a Vám podobní dovedli naši zemi do stavu v jaké dnes je. A nyní, aby jste se udržel u koryta, chcete voliče přesvědčit, že neplatí lidová moudrost říkající, že starého psa novým kouskům nenaučíš.

Vybírám z Vašeho dopisu :

Nestojím o zemi, z níž naše děti a děti našich dětí odcházejí jenže, právě Vy máte lví podíl na faktu, že už regulujete život nesnesitelným způsobem. Přijali jste postupně cca 2 milióny právních norem! DVA milióny norem pro 10 miliónů obyvatel! Situace je taková, že se v té džungli nevyzná ani obecný právník. Na vše už musí být specialista. Placený specialista. Ten počet právních norem slouží jen k tomu, aby mohl být kdokoliv kdykoliv za cokoliv popotahován a šikanován a úředník měl prostor pro očekávaný úplatek za své rozhodnutí. Víte např., že JEDEN!! paragraf Zákona o dani z příjmu má 6 611 slov? Jeden ze základních zákonů, kterému by měl rozumět každý plátce! 1 paragraf=6.611 slov! Nedivte se, že v takovém prostředí odmítají začínat mladí a raději volí odchod do svobodnější země, protože ta svobodnější země je totiž i většinou bohatší. Pouze lidem, kterým je dána volnost a svoboda jsou kreativní a vytváří hodnoty ve velkém. Tohle ví každý manažer – nevíte to pouze Vy a Vám podobní, kteří jsou odtrženi od běžné reality.

Člověk, který celý život poctivě pracoval, si zaslouží důstojné stářítohle si dovolí hlásat lídr strany, která má lví podíl na zničeném životě JUDr. Altnera? Jen připomenu – když Vaše strana bojovala o vlastnictví Lidového domu, byli jste v tak zoufalé situaci, že jste prosili o pomoc snad každého s právním vzděláním. Advokát Altner pro Vás poctivě pracoval, platil soudní poplatky ze svého, zrovna tak jako znalecké posudky, protože jste s ním uzavřeli dohodu , že mu zaplatíte až po vyhraném sporu – sami jste nevěřili, že můžete uspět. A jak jste se mu odměnili? Vysmáli jste se mu, nezaplatili, zničili život a ani jeho dědicové dodnes nemají oprávněnou pohledávku zaplacenu. Že mezitím díky penále vyrostla do závratné výše? Ale jděte, to je přece Vaše vina, navíc fakt, se kterým se potýká každý, kdo nezaplatí FÚ nebo OSSZ.Vaše strana dala facku všem, kteří dodržují zákony, protože ostentativně ukázala, že pro někoho zákony neplatí, že někdo je nad zákony, že zákony jsou jen pro plebs tam dole, ne pro Vás. Poctivě pracovat pro Vás znamená se pak jít, obrazně řečeno, oběsit.

Razantní zvyšování mezd – jak tohle chcete zařídit? Chcete to jako vše ostatní podnikatelům nařídit? Možná by stačilo přestat házet klacky pod nohy. Byrokracie je tolik, že na samotnou tvůrčí práci zbývá čím dál méně času. Velké firmy to vyřeší nějakým pracovníkem, kterého vyčlení pro tuto otravující byrokracii a buď tím sníží mzdy ostatním (pro dělení mzdových prostředků přibyl jeden navíc) nebo zvýší cenu svých výrobků a služeb, aby bylo na zvýšený objem potřebných mezd. Jak to má ale vyřešit OSVČ bez zaměstnanců? Jen tím, že výkazy dělá po práci, protože za žádný výkaz korunu, která ho živí, nedostane.

Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám Vaše drzost nezná mezí. Právě Vaše mnohaletá poslanecká činnost vygenerovala stav, kdy ti nejchudší dotují ty nejbohatší. Jen připomenu – podnikání jednoho z nejbohatších lidí A. Babiše je pro náš stát ztrátové. Dle výkazů, přestože jeho uskupení odvedlo cca 1,5 miliardy, obdrželo ovšem na dotacích o 28 mil. Kč více. Pro stát tak vznikla čistá ztráta 28 miliónů Kč. Že platí daně za zaměstnance? Ale to platí všichni zaměstnavatelé, nebude-li Mařka zaměstnána v Agrofertu, bude zaměstnána u jiného, který z JEJÍ práce daně odvede. Ve světle tohoto faktu je kontrola každé babky zelinářky na trhu, zda eviduje a zdaňuje prodej každé hlávky zelí plivnutím do tváře nejchudším. Ukazuje se, že EET neslouží k ničemu jinému než k tomu, aby jste lidi otrávili, ubylo konkurence a příjemci dotací vyluxovali každou korunu i od těch nejslabších pro své dotace. Ti malí, kteří skutečně platí daně jsou dnes za zloděje, ti velcí, kteří v součtu daně neplatí a čerpají dotace z daní ostatních jsou ti "správní podnikatelé". Běžte se bodnout.

Naší zemi se ekonomicky daří, a přesto nad ní visí hrozba ano máte pravdu. Přes všechny překážky, které stavíte do cesty se relativně zatím daří, ale úroveň vyspělých zemí nedoháníme. Zatím jste neotrávili všechny, zatím tvořivost lidí převyšuje Vaši snahu regulovat vše a každého. Ovšem dařilo by se mnohem lépe, kdyby jste tvůrčí potenciál nebrzdili a neházeli klacky pod nohy těm, kteří tvoří hodnoty. A to nemluvím o tom, jak hospodaříte s našimi penězi. Jak každá smlouva je bohužel buď nevypověditelná nebo má jinou chybu vzniklou přehlédnutím, nedopatřením nebo je obohacena jinou kreativitou podplaceného úředníka.

Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem – ano, máte pravdu. A proto Vy kteří jste dovedli naší zemi do dnešního neutěšeného stavu přiznejte svůj díl viny a odejděte. Přenechejte místo novým.

Na začátku jsem psal, že jste Ostravák jako já. Na závěr dodávám, že se za Vás stydím - a dle mého názoru - Ostravákům čest neděláte.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák | čtvrtek 10.8.2017 16:03 | karma článku: 39.56 | přečteno: 1514x

Další články blogera

David Dvořák

Zabejčenej Andrejko.

Volby jednoznačně ukázaly, že lidé mají dost tradičních stran, které si zprivatizovali demokracii. O tom, že to byly volby protestujících občanů, svědčí mj. jeden paradox.

24.10.2017 v 9:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

David Dvořák

Bohušu, vypověz memorandum a dovolená … hlavně už nic něrob!

Volby ukázaly, že lidé už Vás mají dost. Takže vypověz to neškodné memorandum a vem si dovolenú ... ale hlavně už nic něrob, žádné omylem přijeté Euro apod.

22.10.2017 v 9:39 | Karma článku: 35.73 | Přečteno: 982 | Diskuse

David Dvořák

Raději piTomia než provařené farizeje z tradičních stran.

Problémem tradičních stran je jejich minulost, resp. chování lídrů a hlavně činy. Skutky nelze okecat a já doufám, že tentokrát ani přebít novými, lepšími nesplnitelnými sliby.

11.10.2017 v 8:08 | Karma článku: 37.52 | Přečteno: 1213 | Diskuse

David Dvořák

Lithium – komunisté hájí národní zájmy … to jsme to dopracovali.

Vše nasvědčuje tomu, že ČSSD připravuje tunel, na jehož konci budou zásoby lithia vytěženy, u nás za minimální mzdové náklady zpracovány, ale zisk opustí naši republiku – právě oním tunelem.

6.10.2017 v 16:46 | Karma článku: 44.95 | Přečteno: 5347 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Dvořák

Zabejčenej Andrejko.

Volby jednoznačně ukázaly, že lidé mají dost tradičních stran, které si zprivatizovali demokracii. O tom, že to byly volby protestujících občanů, svědčí mj. jeden paradox.

24.10.2017 v 9:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Blog Info

Italské jednohubky aneb život v Itálii očima české Marty

Ať už je život Marty Kučíkové jakýkoliv, rozhodně není nudný. Z renesanční Telče ji osud napřed zavál do Prahy, aby se nakonec přestěhovala do zcela neznámého severoitalského horského městečka.

24.10.2017 v 8:49 | Karma článku: 4.67 | Přečteno: 102 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 7. Kdy mají chlapi nejraději sex?

Zdánlivě banální otázka v sobě opět obsahuje mnou oblíbenou mnohovrstevnatost, tedy odpovědět se dá mnoha způsoby.

24.10.2017 v 8:08 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 262 | Diskuse

Helena Vlachová

Tsunami po česku

Viděla jsem, jak vypadala Srí Lanka tři měsíce po tsunami. Hotely se musely vysoušet, vše se pozvolna vracelo k normálu. V naší zemi také udeřila tsunami. Moře nemáme, tsunami udeřila v politice

24.10.2017 v 6:40 | Karma článku: 12.38 | Přečteno: 384 | Diskuse

Jana Slaninová

Jak na chlípný chlapy? Naučte se šerm, dámy!

Od mala jsem vyrůstala na vesnici mezi klukama. Holčiček bylo v mém věku poskrovnu, natož aby sdílely moje touhy lézt na stromy, škubat pláňata, chodit na švestky okolo cest. A dlužím klukům dík.

23.10.2017 v 20:55 | Karma článku: 25.02 | Přečteno: 666 | Diskuse
Počet článků 124 Celková karma 40.43 Průměrná čtenost 1813
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.