Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Když zadržet miliardy USD je demokratický počin, ale kamióny zločin

5. 03. 2019 8:08:08
Za bolševika sdělit pravdivá, ale nepohodlná fakta obnášelo antisocialistický cejch v kádrových materiálech. Dopad pak byl na celou rodinu vč. dětí. Dnes jde jenom o cejch rusofila, člena Putinovy úderky...a ban na FB...zatím.

Bývalí i současní kádrováci se k těmto praktikám uchylují, když dochází argumenty a jejich vidění světa je tak v ideologickém ohrožení. Ale já se domnívám, že pouze věcná diskuze může společnost posunout vpřed. Většinou to je totiž tak, že část pravdy má každá strana, jen se liší množství správných argumentů vyřčených tu jednou, tu druhou stranou.

Co se týče Venezuely, tak si např. myslím, že tamní situace je pro mnoho Čechů možná schizofrenní. Na jedné straně máme vlastní zkušenost s dlouholetým „budováním socialismu“, na druhou stranu krátkou zkušenost z kapitalismu. Známe tedy „obě strany barikády“. A teď proč schizofrenní ...

Dnešní mainstream situaci prezentuje – darebák Maduro nevpustil kamióny s humanitární pomocí do země a tím spáchal zločin. Projevil se tak jako diktátor, kterému nezáleží na vlastních občanech, kterým odmítl poskytnout chybějící léky a základní potraviny. V tomto duchu toho lze napsat více ...

Ovšem naše zkušenost nám napovídá, že socialistický mainstream by napsal – poté, co USA zadržují miliardy USD venezuelských firem v US bankách, přichází s naprostým výsměchem – posílají pár kamiónů cetek. Nebyla by větší pomoc neblokovat např. peníze za ropu, kterou US firmy odebraly?

A jsme u jádra jednoho nepohodlného faktu. USA se přeci netají s tím, že platby za venezuelskou ropu podléhají sankcím a tedy jsou blokovány – již delší dobu. Některé odhady uváděly 250 miliard zadržených USD, jiné 350 miliard USD. Tohle je ale jedno – i kdyby to byla 1 miliarda USD, pak se jedná o JEDEN TISÍC miliónů USD za odebranou ropu. Kolik je to asi kamiónů „humanitární pomoci“? Shrnuto a podtrženo – nepohodlným faktem je, že USA zadržují peníze Venezuely a neumožňují za ně dodávku zboží, které Venezuelci potřebují a rádi by zaplatili. A to v rozsahu velkém, s výrazným dopadem na Venezuelany. Ovšem pak se nezdráhají prezentovat pár kamiónů jako „zásadní“ humanitární dodávku pro venezuelský lid, kdy jejich zadržení je málem zločin proti lidskosti. Nezlobte se, ale být tamním občanem, který sleduje dění, tak ty kamióny jdu podpálit i za cenu, že budu hladovět ... stejně jako ruský tank, který nám přivezl v 68 „bratrskou pomoc“.

Celkem se divím některým spoluobčanům – rok 1968 a dál je dodnes národní neuralgický bod. A přitom v principu nejde o nic jiného. Nám tehdy Kreml „zařízl“ zvolené zástupce a dosadil normalizátora, který si pak vybral další ze stejné smečky. Nikdo neví, jak bychom dopadli bez zásahu Kremlu – jestli hůř nebo lépe. Podstatné je, že někdo rozhodl za nás ... nadiktoval nám co bude jako svoji kolonii. A dnešní USA dělají to samé, vždyť ten Guaidó na prezidenta ani nekandidoval. Zkrátka, nechal bych to na Venezuelanech.

Osobně si myslím, že bolševik dojel hlavně na fatální rozdíl mezi propagandou a realitou. A současný mainstream jede už po stejné koleji. Sice v navoňaných vagónech, ale po stejné trati do záhuby. Příkladů je mnoho – že z Venezuely emigrovalo mnoho občanů?? ... a je jich více než 10 miliónů odstěhovaných Ukrajinců?? ... pssst, Ukrajina je kámoš .... No a co Katalánsko? Tam přeci občané poklidně a spořádaně projevili svou vůli ... proč se nepereme za katalánské představitele, kterým reálně „demokraticky“ hrozí 25 let a jsou v lochu?? ... je Guaidó taky za katrem?? ... že není?? ... takže Maduro je větší demokrat než představitelé Španělska?? Co žluté vesty ve Francii?? ... vždyť tam už jsou mrtví a těžce zranění ... proč USA nedávají dohromady koalici ochotných ke změně Macronova režimu mlátících svoje občany již několik měsíců ...

Dáte-li si fakta dohromady, vyjde Vám, že o žádnou demokracii, vůli ani blaho občanů nejde. Maj nás za hňupy a jen předvádí frašku na úrovni ... a to vím naprosto přesně ... pana Potěmkina .. a na jeho počest tak budujeme potěmkinovu demokracii!

Dle „Kodexu blogera“ musí být u blogů na titulní stránce uvedeny zdroje pro napsaná tvrzení. Berte tedy tento blog jako druhou část, ve které dokládám zdroje, na základě kterých jsem napsal to co jsem napsal.

"Cílem mých myšlenek bylo poukázat na chucpe USA – díky jejich sankcím přichází Venezuela o miliardy, dopad je na ty nejchudší a nejbezbrannější (vrchnost v každém režimu se k penězům dostane jako první a to za každou cenu), ale pak pošlou pár kamiónů a vyřvávají, že jejich zadržení je málem zločin proti lidskosti. Jelikož je tenká hranice mezi „všeobecně známými fakty“ a fakty, které je třeba doložit zdrojem, doplním tyto pro všechna (podle mého) tvrzení, která vykreslují obraz vidění světa nekorespondující s mainstreamovou propagandou. Nyní tedy přišel čas na doplnění zdrojů ...

Dle mého, v blogu jsou v podstatě dva číselné údaje a to uvedeny jako „vedlejší“ informace neboť o nich blog není. Není to pojednání o migraci Ukrajinců ani to není pokus o přesné vyčíslení ekonomických škod způsobených sankcemi. Samozřejmě ozdrojuji i ty. Blog je o farizejství, chucpe, principu nebo morálce chcete-li a to na základě mediálně často propíraných faktů.

Nu což – kodex vyžaduje ozdrojovat myšlenkové pochody blogera, tak se tedy pokusím uvést, jak jsem ke všem vyjádřeným názorům došel.

V perexu blogu tvrdím, že za nepohodlné názory dostanete „ban“ na FB - myšleno zákaz, smazání příspěvku apod. FB nepoužívám, proto jsem čerpal z mediálně atraktivních zpráv zde a zde.

Dále to vezmu od těch jednodušších a známějších faktů :

Katalánsko – na zprávu o souzení katalánských představitelů narazíte mj. na webu mezi správnými demokraty nejsprávnějším ... ČT24. Na zprávu, že Guaidó porušuje taky přímo ústavu, tentokrát ale Venezuelskou, najdete např. zde a zde. O tom, že na rozdíl od katalánských představitelů nesedí v báni je zdroj zde. Znovu tedy kladu otázku – mám snad Madura považovat za většího demokrata než představitele Španělska, když své politické protivníky nezavírá za katr?

Žluté vesty ve Francii – tady je zpráv opravdu přehršel. O tom, že francouzská policie postupuje brutálně je např. odkaz zde nebo zde. Že jsou těžce ranění v přímé souvislosti se zásahy ozbrojených složek je najdete např. zde a zde. Odkaz na zdroj, že jsou v souvislosti s neustále trvajícími demonstracemi mrtví najdete např. zde. A např. na wikipedii můžete najít důkaz, že demonstrace trvají už několik měsíců. A taktéž se znovu řečnicky ptám – už USA organizují koalici ochotných s mottem „Macron musí jít“??

Ukrajina a úprk obyvatel – „od pasu a z hlavy“ jsem v blogu uvedl číslo 10 miliónů emigrovaných. V diskuzi pod blogem, jsem byl nařčen, že jsem čerpal ze lživého proruského serveru, který lže jak když Rudé právo tisklo – diskutující měl asi na mysli tento článek. Popravdě už nevím, z kterých článků mi uvízlo v paměti číslo 10 miliónů, ale nechtěl jsem „přestřelit“ a zveličovat, proto jsem použil kulatých 10 miliónů. O demografické katastrofě Ukrajiny je (dle mého) článků mnoho. Nicméně musím přiznat, že Sputnik opravdu nepíše pravdu – ta je totiž zřejmě mnohem horší. Obhájená bakalářská práce na MU v Brně totiž na str. 35 uvádí graf, ze kterého je patrné, že demografický úbytek obyvatel 1991-2017 je cca 10 miliónů obyvatel. Tedy nikoli emigrantů (ti by se mohli vrátit), ale prostý úbytek. Další odkaz je např. zde a zde (tady konkrétně lidovky.cz uvádějí, že za prací vyjíždí 10 mil. obyvatel). A je na místě připomenout, že oficiální statistiky nezahrnují krátkodobé vycestování na turistická a pod. víza. Představu o migraci Ukrajinců za lepší prací můžete získat např. zde a zde – tady ostatně najdete odkaz na stránku počítající emigrující Ukrajince. Pikantní je, že od března 2018 už překročila hodnotu 1 milión evidovaných pracovních migrací ... a pak tak nějak nekorektně selhala. Pozn. [1] Takže jak je to?? ... je Ukrajina, ta výkladní skříň exportu naší verze demokracie, takovým rájem na zemi, že to lidé nezvládají pod tíhou blahobytu nebo je na tom hůř než Venezuela a proto se vylidňuje rychlejším tempem??.

A nyní k „zlatému hřebu“ - dopadu sankcí USA na Venezuelu. Uvedl jsem, že některé zdroje uvádějí 250 miliard zadržených USD jiné 350 miliard. Vysloveně uvádím že ... Tohle je ale jedno – i kdyby to byla 1 miliarda USD, pak se jedná o JEDEN TISÍC miliónů USD za odebranou ropu. Kolik je to asi kamiónů „humanitární pomoci“? Blog nebyl o rozboru ekonomických sankcí, ale o učebnicovém chucpe USA, proto jsem pro zdůvodnění použil 1 miliardu, která je snad doložitelná i prostou logikou. Pozn.[2] Chtěl jsem se vyhnout hodnocení ekonomických dopadů sankcí USA, protože jsou totiž těžko správně vyčíslitelné. Někdo může tvrdit, že škoda nastane až zablokováním hotovosti na účtu, protože zboží už bylo předáno. Druhý může říct, že škoda nastane už jen tím, že zablokují/znemožní obchodní výměnu. Třetí může říct, že sankční politika měla podstatný vliv rovněž na hyperinflaci. Další může říct - vemte si klesající denní produkci barelů ropy – z (tuším) 2,8 mil. barelů denně před lety na současných (opět tuším) 1,6 mil. barelů denně nyní. Úbytek vynásobte cenou za barel ... a podle toho jakou cenu a období vezmete, dojdete k různým číslům. Zkrátka názorů může být mnoho,osobně si myslím, že není prakticky rozdíl mezi zadržením hotovosti a zakázáním/zablokováním obchodní výměny. V obou případech Venezuelané mají nedostupné/zablokované peníze za něco, co by jinak prodali.Výsledek je prašť jak uhoď – jak už jsem uvedl, rozdíl je stejný jako mezi tvrzením, že nezdražujeme, ale jen upravujeme ceny.

Nicméně dle zdroje zde jdou škody ze sankcí až 350 miliardám USD, což byla asi nejvyšší částka, na kterou jsem narazil. Co se týče zablokované hotovosti, dle zdroje zde nebo zde USA zablokovaly min.7 miliard USD na účtech US bank.Tedy min 7x více než onu 1 miliardu, která je použitá jako vzor pro demonstraci chucpe USA. Tato částka bude nejspíše ještě nějakou dobu narůstat, protože budou docházet platby dle dříve dojednané splatnost. Dále, dle zdroje mj. zde sankce umožňovaly přijímat ropu, ale platby je nutno poukazovat na zvláštní blokovaný účet (aktálně už je tuším zakázáno i přijímání ropy). Zahájení totálních bankovních sankcí tedy muselo postihnout značné částky na bankovních účtech.

Pro úplnou jazykovou správnost tedy opravuji část blogu " USA se přeci netají s tím, že platby za venezuelskou ropu podléhají sankcím a tedy jsou blokovány – již delší dobu. Některé odhady uváděly 250 miliard zadržených USD, jiné 350 miliard USD. Tohle je ale jedno – i kdyby to byla 1 miliarda USD, pak se jedná o JEDEN TISÍC miliónů USD za odebranou ropu." na : " USA se netají tím, že se se jedná o ekonomické sankce, které mají mít vliv především na zablokování příjmu z ropy. Dopady těchto sankcí dle HISPANTV jsou až 350 miliard USD, tedy - dle mého - USA svoji politikou zablokovaly obchod s dopadem až 350 mld USD. Dle zdroje zde navíc prokazatelně blokují i hotovost za již dodanou ropu a dle zdroje zde a zde se jedná min. o 7 miliard USD. Tohle je ale jedno – i kdyby to byla 1 miliarda USD, pak se jedná o JEDEN TISÍC miliónů USD za již odebranou ropu"

Jo ... a nezapomeňte přičíst cca 1,2miliardy USD za zlato, které má Venezuela v Británii a která jej (dle mého a uvedeného zdroje pod nátlakem USA) odmítla vydat.

Takže, já myslím, že teď už by blog mohl být ozdrojovaný (a nikoliv pavličové drby)....a opět nastal čas pro legitimní otázku :není ta naše verze demokracie z dílny stavitelů „Potěmkinových vesnic“?

Pozn.

[1] – z emailové diskuze z adminy blogu jsem si uvědomil, období Ukrajiny berou jako dobu od Majdanu a proto číslo 10 mil vidí jako problém, protože by se jedsnalo o 1/4 obyvatel. Jenže fakta bohužel hovoří o horší situaci. I kdybychom brali jen období po Majdanu, pak z grafu prostého úbytku obyvatel vyčteme, že v období Majdanu je v grafu skok s pádem pod tendenční křivku. Jinými slovy – nástup „naší podporované verze demokracie“ vedlo k horším demografickým výsledkům. A za této situace vyřvávat, že Maduro „musí jít“ když z Venezuely z ekonomických důvodů uteklo 2,3 mil lidí mi připadá rovněž jako chucpe. A to beru v úvahu i poměr obyvatel.

[2] Současná denní produkce je někde kolem 1,6 mil barelů denně, při současné ceně 60 USD za barel to je necelá miliarda za 10 dnů. Do odhadu můžeme zakalkulovat, že prodávají za nižší cenu a taky že neodebírají 100% těžby, ale jen 90%. I tak se ale dostaneme pro dosažení 1 miliardy k menšímu počtu dní, než bude asi splatnost dodávek. Platby neprobíhají zcela jistě „keš“ ... a určitě ani s 10 denní splatností.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: David Dvořák | úterý 5.3.2019 8:08 | karma článku: 38.18 | přečteno: 1391x

Další články blogera

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1179 | Diskuse

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 26.79 | Přečteno: 739 | Diskuse

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma článku: 37.74 | Přečteno: 1206 | Diskuse

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma článku: 34.98 | Přečteno: 900 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Jediné slovo a změní se svět, vyřkl Bůh

Jednání pokračuje tím co lidé dělají sobě, dělají i jemu, proto se čiňte poznat i jeho stránku protože ta rozhoduje o vašem životě.

8.6.2023 v 15:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Milan Šupa

O tom nejdůležitějším, co vůbec může existovat

Vše, co kolem sebe vidíte, je konečné. Je dočasné. V určitém okamžiku to vzniklo a od okamžiku svého vzniku pomalu, ale jistě spěje k zániku. Týká se to lidí, zvířat, rostlin, ale i naší planety, Slunce a celého okolního vesmíru.

8.6.2023 v 14:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 75 | Diskuse

David Vlk

Plivat na holky se nemá "Milí smradi."

Přiznám se, že mě to tak nějak obyčejně lidsky naštvalo, když jsem shlédl video na kterém partička českých chlapců uráží malou holku z Ukrajiny a ještě na ni jeden z nich plivne.

8.6.2023 v 9:44 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2067 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak Ladik k jinému úhlu pohledu na útočnou válku Západu proti Rusku přišel

Víte, já Ladikovi ruku rád podám, i když má na věci jiný názor. Já nekádruju. A rád jeho blogy čtu, jsem rád, že můžu Ladika číst a nikdo ho nezakazuje.

7.6.2023 v 17:46 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 490 | Diskuse

Janka Melišová

Viem, že nič neviem...

Scio me nihil scire. Dnes všetci všetko vedia. Racionálna diskusia ide do ústupu, kritické myslenie je zabudnuté remeslo.

7.6.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.94 | Přečteno: 545 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1692

Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...