Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. února 2024 Lenka

Miliardový kandidát za Trikolóru do Senátu

18. 06. 2020 20:30:40
Po oznámení, že kandidátem Trikolóry na pozici senátora má být Vladimír Železný, začíná být legitimní otázka, kdo vlastně Trikolóru řídí a jaké kšefty se pod vztyčeným praporem normálního rozumu a vlastenectví "pečou".

Koncem února 2020 jsem k Trikolóře napsal do svého blogu pár nekorektních poznámek burana. Na obsahu blogu trvám i dnes a navíc si myslím, že se pole rozpačitých voličů, po oznámení kandidatury Vl. Zeleného do Senátu za Trikolóru, jen rozšířilo. Začíná být aktuální otázka, kdo že to vlastně určuje v Trikolóře směr, když evidentně sází na staré známé provařené tváře. Už chybí snad jen Boris Šťastný a Vlastimil Tlustý.

K sepsání mně přinutil článek člena Trikolóry Petra Štěpánka, který Železného hájí. Pokud se nepletu, tak čirou náhodou byl tento obhájce členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Takže o co jde konkrétně - faktem je, že po činnosti Vl. Železného musela ČR zaplatit prohranou arbitráž v řádu 10 miliard Kč. Jelikož jsem kauzu sledoval, tak se s klidným svědomím mohu pustit s P. Štěpánkem do diskuze. Abych to zkrátil - v tom článku P. Štěpánek nelže a uvádí fakta. Potíž je, že uvádí pouze ta fakta, která se mu hodí a v podstatě je to jen polovina příběhu. Pokud by napsal o příběhu vše, pak by nemohl být závěr, že Vl. Železný se ničím neprovinil.

Vezmu to stručně - licenci na celoplošnou TV získal v revolučních časech v podstatě Fedor Gál se svým kámošem. Potíž byla, že televizní problematice nerozuměl ani jeden. Jednoho z nich napadlo, že by mohli do party přibrat nějakého Vladimíra Železného - a to se ukázalo, jako trefa do černého. Vl. Železný se svého úkolu zhostil více než dobře, stala se z něj právem uznávaná kapacita. Až sem vše v pořádku. Problémem bylo, že rozjezd a provoz celoplošné TV nezajistíte z průměrného platu a průměrných úspor. Byla třeba velká hromada peněz, kterou nikdo z nich neměl na dosah. Není podstatné, kdo Laudera jako investora s balíkem peněz přivedl. Podstatné ale je, Lauder měl peníze a Železný kontroloval vlastnictví vysílací licence, protože de-facto dle zákona mohl být většinovým vlastníkem only český občan. V tom společném podniku to fungovalo tak, že Lauder dodal peníze (a očekával výdělek), Železný & company dodali vysílací licenci. A časem se ukázalo, že Lauder investoval do slepice, která snášela zlatá vejce. Jenže starý šibal Železný si všechny svoje podíly a příjmy syslil a (pokud se nepletu) napřed vyplatil F. Gála (což není podstatné). Podstatné je, že zcela evidentně Lauder o žádném vyplacení svého podílu neuvažoval a tak Železný spustil celkem slušnou demagogii - ještě dnes si pamatuji, jak v pořadu "Volejte řediteli" vysvětloval, že Lauder na úrocích a podílech již inkasoval více než kolik původně investoval ... v podstatě, že už dostal dost. A pokud si dobře vzpomínám, tak doložil, že na těch úrocích a všemožných podílech ze zisku dostal částku, která se rovnala původní investici vč. "přiměřeného" úroku. O tom, že to byl výnos z riskantní investice ani slovo. Zajímavé na té věci bylo, že RRTV mu šla celkem slušně "na ruku", přestože muselo být jasné, že tohle neprojde a platit se bude hodně. Ale nerozhodovali v konečném důsledku o svých penězích ... tak co by se strachovali. P. Štěpánek bránil rozhodování RRTV tím, že rozhodují podle zákona. No, v podstatě měl pravdu, ale přirovnal bych to k nákupu kalouskovic padáků, kdy taky bylo vše podle těch správně ohnutých paragrafů, přestože vyhrála firma,která v době vyhlášení tendru ani neexistovala a před zakázkou neušila ani jeden padák. Tohle stálo lidské životy, Železného jednání, posvěcené mj. i P. Štěpánkem, jen něco přes 10 miliard Kč. Zkrátka, byl to takový tunel mezích správně přihnutých paragrafů.

Takže - pravda je, že Železný licenci Lauderovi neukradl, protože ji Lauder nikdy nemohl vlastnit. Ovšem Železný zcela evidentně Laudera oškubal jak kavku o budoucí profit tím, že nedodržel sjednanou dohodu - proto byla proti Železnému vedena exekuce mj. ve Francii. No, a protože na vše "svítila" RRTV, tak Lader vyhrál spor s ČR, která svým jednáním (v zastoupení RRTV) neochránila jeho investici. Podle českých zákonů, které byly jistě čirou náhodou upravovány k potřebnému obrazu, vše proběhlo OK, ovšem podle obecných norem se jednalo o ukázkový "tunneling". Zkrátka, naši hoši, schopni prosadit jakýkoliv zákon si mysleli, že lze v ČR zákonně a beztrestně obrat velmi bohatého Američana. Neprošlo, daňoví poplatníci měli smůlu.

Za mě - Trikolóra rozšířila řady svých kontroverzních (a ne zcela morálně čistých) tváří o Vladimíra Železného a Petra Štěpánka. Jak jsem již psal na začátku - zbývají snad jen Boris Šťastný a Vlastimil Tlustý. Klause ml. jsem viděl jako naději na politické scéně, ale tohle je "pohřbívání zaživa". Kdo tohle seskupení bude volit je otázkou.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Autor: David Dvořák | čtvrtek 18.6.2020 20:30 | karma článku: 32.02 | přečteno: 1158x

Další články blogera

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1187 | Diskuse

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 26.91 | Přečteno: 745 | Diskuse

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma článku: 37.74 | Přečteno: 1209 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karla Šimonovská - Slezáková

Nekritizuj!

,,Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc," zpívá se v jedné slavné veselohře, kterou všichni znají, ale mnozí by si ji měli pouštět každé ráno při probuzení. Pak by se možná chovali k druhým jinak.

20.2.2024 v 19:51 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 208 | Diskuse

David Vlk

Koho přivezli traktoristi do Prahy?

Ta touha to těm nafrněným Pražákům nandat, ta vášeň s jakou je možno je kopnout nohou v gumáku do pražského úsměvu a jak jim rozrajtovat ty jejich nafrněné magistrály .

20.2.2024 v 14:44 | Karma článku: 37.90 | Přečteno: 2145 | Diskuse

Yngvar Brenna

Nakročeno k Velikonocům, největšímu křesťanskému svátku

Poučte se o norských masopustních tradicích. K těm, jež se dnes vesměs již nedodržují, patřily rozjímání a duchovní přípravy na hlavní svátek roku. Další tradice, jež se k němu stále do jisté míry vážou, vám nyní přiblížím zde.

20.2.2024 v 10:06 | Karma článku: 7.39 | Přečteno: 107 |

Olča Vodová

srdce z provázků

(na zemi leželo osamělé srdce) ......................................................................

19.2.2024 v 20:03 | Karma článku: 6.37 | Přečteno: 85 | Diskuse

Ladislav Jílek

Kroutím hlavou

Dosti často mně něco přiměje k tomu, že kroutím hlavou. Asi před půl rokem se na zastávce Konzervatoř objevil billboard, kterému jsem nerozuměl.

19.2.2024 v 17:24 | Karma článku: 23.80 | Přečteno: 693 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1693

Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

České univerzity vyvinuly pro policii systém, kterým zastaví auto na dálku

Pražská ČVUT a brněnská VUT se chlubí unikátním systémem vyvinutým na základě poptávky policie, která chce umět...

Tak dokonalý, že tu můžete propadnout alkoholu. Čech žil v karibském ráji

Po studiu na vysoké škole ekonomické Tomáš Šapovalov cítil, že nastal ideální čas vystoupit ze zaběhlého stereotypu a...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Nikdy už nebudu hubená. Selena Gomezová se smířila s přibíráním po lécích

Selena Gomezová (31) na sociálních sítích sdílela srovnání dvou svých fotografií. Na snímku z roku 2013 je v plavkách a...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...