Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Ha, ha ... možný konec EU z nečekané strany.

20. 07. 2020 11:11:11
Zajímavou informaci přinesl o průběhu dojednávání fondu obnovy velikány EU Jiří Vyvadil. Mainstream samozřejmě hlasitě mlčí.

Článek Jiřího Vyvadila najdete zde. Mainstream mlčí - jak o průběhu tak o faktu, že to celé je bouda na n-tou. Proč si třeba od těch hlídacích psů demokracie nepřečteme pár článků, zda vůbec nějaké společné zadlužení umožňují zakládací listiny ... nebo proč se jedná o fondu obnovy, když je k dispozici tzv. záchranný fond, z kterého se může, ale nečerpá ...?

A teď krátké vysvětlení o co jde. EU je formálně založena jako demokratické uskupení s rovnoprávným postavením členů. Dokonce má naoko i svého "prezidenta" a své "ministry". Že to je celé potěmkinovština, to už ví i malé dítě. Můžeme klidně na ulici zastavit 100 lidí a optat se, kdo je aktuálně "prezidentem" EU. Vsadím boty, že správně neodpoví nikdo, maximálně pár označí von Leyenovou. Ovšem pokud by následovala otázka, kdo má v EU největší vliv, pak se opět vsadím, že ode všech uslyšíte Merkelová ~ Německo, případně ještě k ní Macron ~ Francie. A taková je skutečně realita. EU řídí de-facto mutti Merkel a když zrovna nemá čas, tak může něco potichu navrhnout i Macron. Je to jak u nás za bolševika - formálně vládla vláda a parlament, ve skutečnosti ÚV KSČ. S tím bolševikem má EU společnou ještě jednu věc - na vedoucí pozici se nedostávají skuteční lídři, ale kompromisní osoby, o kterých si jejich loutkovodiči myslí, že je "zvládnou". Typickým příkladem je von Leyenová. Poté, co přivedla Bundeswehr do horšího stavu než byl Wehrmacht po porážce Rudou armádou a měla být po zásluze zavřená nebo min. politicky vyřízená, tak někdo usoudil, že to bude ten správný nosič vody ve vysoké EU funkci. A je tam. Že byl proti ní náš Milouš bystrý, pohotový, vtipný a výřečný analytik, je po Covidu asi také už jasné všem.

No, a teď si vemte, že na tom jednání, jak zadlužit i vnuky, byly Německo a Francie odsunuty na druhou kolej. Nějaký nýmand, bezvýznamná nula (z pohledu Německa a Francie) Rutte využil své formální pravomoci. Vyvadil píše, že Merkelová třískala dveřmi a Macron vyhrožoval ... ale nebylo to nic platné, prostě začali hrát druhé housle. Očividně nastala chyba v matrixu - ti co mají poslouchat moudré návrhy skutečných vládců si asi přečetli jaké mají formální pravomoci a skutečné vládce EU vykázali tentokrát do kouta. Jednak to je potupa (což by se dalo ještě vyžehlit), ale nebezpečí je jinde. Může se to totiž opakovat i v jiné situaci. Džin byl z láhve zkrátka vypuštěn.

A v čem vidím ten malý hřebíček do rakve EU? Dovede si někdo představit, že by Německo a Francie byly ve spolku, ve kterém by občas museli "sklapnout" a poslouchat? Já ne. Jsem si jistý, že v okamžiku, kdy min. Německo usoudí, že prostřednictvím EU fakticky neřídí Evropu, tak ze spolku vycouvají. EU totiž není o žádném dobrodiní nebo pomoci. Je to spolek tvrdých loktů v boji o moc. Ekvivalent toho co se přihodilo vidím v tom, jako kdyby se za komunistů probudila skupina poslanců Federálního shromáždění a svým hlasováním zamítla návrh zaslaný ke schválení od ÚV KSČ. Druhým srovnáním může být situace v odborovém hnutí za bolševika. Formálně měli pracující právo zakládat odbory. V ČSSR bylo ROH (Revoluční Odborové Hnutí) a představa založit další odbory byla naprosté sci-fi. Ovšem v Polsku dělníci založili skutečně spontánně odborový svaz Solidarita - což je některými historiky označováno jako začátek konce východního bloku.

Jak jsem již psal. Džin byl vypuštěn a v podstatě je několik málo možností jak dál. Buď se pravidla EU změní tak, aby se to vícekrát neopakovalo nebo se téhož dosáhne dosazením vhodnějších lidí. Obojí je ale na dlouhé lokte, takže je slušná šance, že matrixových chyb bude přibývat. Každopádně Rutte bude po zásluze označen za rozvraceče, disidenta a možná i xenofoba, pokud se přijde na to, že na nějakém pohřbu měl bílou košili a černou vázanku ausgerechnet kolem krku. A pokud se k tomu i provalí podezření, že na poslední zimní lyžovačku možná dorazil v bílem autě s řetězy na černých gumách, tak je jeho osud zpečetěn. Bude odhalen jako zakuklený Putinův agent - tenhle mechanismus už známe nejméně od 50. let. Osobně bych to ale viděl na začátek pořádných rvaček o prachy a moc před rozpadem, protože EU v současné podobě nevyhovuje nikomu. Německo očekává absolutní poslušnost (připomínám neústupný postoj vůči Řecku), Francie by taky ráda diktovala a k tomu ještě něco vyinkasovala, malé země "echt" Západu zase nechtějí jen platit a k tomu držet ústa a krok a náš východní blok představuje otevřenou rebelii, protože s tím, kam to směřuje, má vlastní neblahou praktickou zkušenost. Že Itálie, Řecko a Španělsko čekají dary (bez podmínek) a ne úvěry je snad jasné. Nové trhy se nekonají, peníze došly, dluhy nesplatitelné, zbývá tisk. Jediný možný další vývoj je kanibalismus ve vlastních řadách - přesněji kapitalismus nasměrovaný do vlastních řad.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: David Dvořák | pondělí 20.7.2020 11:11 | karma článku: 42.83 | přečteno: 2794x

Další články blogera

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1179 | Diskuse

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 26.79 | Přečteno: 739 | Diskuse

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma článku: 37.74 | Přečteno: 1206 | Diskuse

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma článku: 34.98 | Přečteno: 900 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Jediné slovo a změní se svět, vyřkl Bůh

Jednání pokračuje tím co lidé dělají sobě, dělají i jemu, proto se čiňte poznat i jeho stránku protože ta rozhoduje o vašem životě.

8.6.2023 v 15:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Milan Šupa

O tom nejdůležitějším, co vůbec může existovat

Vše, co kolem sebe vidíte, je konečné. Je dočasné. V určitém okamžiku to vzniklo a od okamžiku svého vzniku pomalu, ale jistě spěje k zániku. Týká se to lidí, zvířat, rostlin, ale i naší planety, Slunce a celého okolního vesmíru.

8.6.2023 v 14:26 | Karma článku: 3.49 | Přečteno: 80 | Diskuse

David Vlk

Plivat na holky se nemá "Milí smradi."

Přiznám se, že mě to tak nějak obyčejně lidsky naštvalo, když jsem shlédl video na kterém partička českých chlapců uráží malou holku z Ukrajiny a ještě na ni jeden z nich plivne.

8.6.2023 v 9:44 | Karma článku: 39.69 | Přečteno: 2167 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak Ladik k jinému úhlu pohledu na útočnou válku Západu proti Rusku přišel

Víte, já Ladikovi ruku rád podám, i když má na věci jiný názor. Já nekádruju. A rád jeho blogy čtu, jsem rád, že můžu Ladika číst a nikdo ho nezakazuje.

7.6.2023 v 17:46 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 492 | Diskuse

Janka Melišová

Viem, že nič neviem...

Scio me nihil scire. Dnes všetci všetko vedia. Racionálna diskusia ide do ústupu, kritické myslenie je zabudnuté remeslo.

7.6.2023 v 17:07 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 545 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1692

Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...