Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. června 2023 Dalibor

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

12. 03. 2022 13:13:13
Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

K dokonalosti už jen chybí, aby všemi oblíbená paní Pekarová-Adamová utrousila něco jako ... "Proč nejezdí taxíkem, když nemají na benzín".

Já si myslím, že máme obrovské štěstí, když nás v této neklidné době vede slušný a zdvořilý politolog, pan profesor Fiala. Okolní státy nám opravdu mohou jen tiše závidět.

Takoví Maďaři - ti mají v čele osobu, která je v nemilosti u bruselských a jak to tam ten padouch vede ... od desíti k pěti. Vždyť ten Orbán zrušil všeléčivou neviditelnou ruku trhu a nesystémově zastropoval ceny energií. Tupec. Maďaři tak díky jeho nesystémovému kroku přicházejí o poznání, že svoboda není zadarmo. Poláci ... to samé, taky je polskému prostému lidu upřeno poznání, že za svobodu je nutno obětovat nějaký ten grošík.

Nebo třeba Němci. Říká se, že to je nejbohatší ekonomika Evropy, ale k tomuto výroku mám nějaké drobné výhrady. Pamatujete, jak bohaté Česko dotovalo chudou německou firmu BMW? Ano, správně ... mám na mysli dotaci z. r. 2018. Pokud bychom přeci byli my, naše republika, chudší, pak by dotace směřovala od bohatšího k chudšímu, tedy od Německa do Česka. Ale nebylo tomu tak, to my jsme dotovali chudou německou firmu. V teoretické rovině by se ještě mohlo jednat o vysávání kolonie svým pánem, ale tohle nepřipadá do úvahy, protože v EU jsme si všichni rovni ... vždyť máme dokonce někdy i právo mlčet ... a právo dřít za směšnou mzdu v montovnách nám taky zatím nikdo nebere.

Další příklad odporující myšlence, že Německo je bohatší než my. Zjistěte si, za kolik Němci nakupují energie od toho zlého Putina. Jsou to takoví žabaři, stejně jak Maďaři, kteří mají dlouhodobé smlouvy za násobně nižší ceny než za jaké nakupujeme my, naše republika. Tak kdo je tady bohatší? ... Němci, kteří nakupují např. plyn za cca 300 USD / 1 0000 m3 nebo geniální Česko, které si může dovolit nakupovat ten samý plyn ad-hoc na burze za násobné ceny? ... nejvyšší březnové cena (tzv. futures) byla již pěkných 3 900 USD / 1 000 m3. Takže kecy o tom, že Němci jsou bohatí a my chudí si nechte od cesty. Vždyť my těm chudákům platíme v podstatě i významnou část toho jejich Green dealu. Ostatně co jiného je, když jim k naší (a u nás levně vyrobené) el. energii dovolíme na burze v Lipsku přirazit nějaké ty grošíky, v důsledku čehož pak je, že daná el. energie sice neopustí české dráty, ale hnedle má německou cenu.

Všude říkám, chovejte se k Němcům s porozuměním, vždyť to je "na hlavu" 2x poražený národ ve světových válkách ... tak jim musíme přeci pomáhat.

Al pojďme k nám dodom. Jak jsem psal v osobě premiéra Fialy se na nás usmálo opravdové štěstí a voliči pětikolky měli neobyčejně šťastnou ruku ve volbách. Napřed, samozřejmě v saku a kravatě, národ ujišťoval, že jeho vláda vše důkladně analyzuje a vyhodnocuje a ... ano, výsledek je tu. Takoví obyvatelé obcí, kde byla smradlavá a hlučná MHD po nástupu kapitalismu v Čechách řádně zeštíhlena, místní obchody zlikvidovány a za nákupy se musí do obchodních center povětšinou na vzdáleném kraji většího města ... tak ti nepochybně velmi oceňují, že byla zrušena silniční daň. Pomoc opravdu rychlá, účinná, systémová a doslova k nezaplacení. Dezinformační a proruské weby ovšem poukazují, že zrovna tato skupina žádnou silniční daň neplatí a neplatila ... ostatně jako každý soukromý (nepodnikající) majitel auta, což většinou osoby někde zaměstnané bývají. Ale to bude jisto jistě dezinformace a lež, jak jinak a každý soukromý majitel auta ví, kde je pravda.

Výborná trefa taky byla se zrušením přimícháváni biosložky do nafty/benzínu. Je jí tam tuším do 5% a pokud ji nenahradíme vzduchem, tak ji musíme nahradit hádejte čím?... no přece naftou/benzínem, to podle druhu. Takže místo 5% biosložky, která je +/- v ceně nafty/benzínu, tak ta bude nahrazena přímo naftou/benzínem. Myslím, že Jára Cimrman bledne závistí nad genialitou. Proputinovské servery sice tvrdí, že jde jen o další vyřizování účtů s lotrem Babišem a se zájmy občanů to nemá nic společného, ale jak píšu - jsou to nepřátelské a lživé servery rozvracející naše bruselsko-demokratické uspořádání a jednotu v semknutosti, které se nesmí ani uvádět jakožto zdroj. Vedou se takové dezinformace, že na začátku éry biosložky v naftě byly v ČR 3 firmy, které tuto komponentu dodávaly, ale to se změnilo (čirou náhodou) v době nástupu Babiše nejprve na post ministra financí a pak premiéra ... zkrátka - čáry, máry, fuk a je tady jen jeden dodavatel biosložky. A nemusíte hádat, kdo si ten těžký úkol zajistit biosložku do nafty v celé ČR vzal na svá bedra. Správně, Babišovic impérium, takový to je oddaný vlastenec.

Teď ještě zrušit dotace na pěstování té proklaté řepky olejné a zemědělcům, kteří na ni vsadili, vyplatit nějaké kompenzace. Jsme bohaté Česko, peněz máme dost, Fiala všechny minulé chyby napraví. A nebo taky ne ...

Ono s tou biosložkou to je stejně zajímavé - něco mi říká, že to jde proti pokynům a přáním EU. Tedy, zajímavé na tom přesněji je, že v tomto případě premiér může konat proti přáním bruselských, ale v případě vyvázání naší el. energie ze systému emisních povolenek a lipské burzy to už jaksi bohužel nejde. Zajímavé, ale tak to má být, bo tak je to správně. Však Orbán neví, že to nejde a i možná proto ty sankce na Maďarsko.

Ale pojďme dále. Aktuálně frčí heslo, že nakupováním / spalováním pohonných hmot podporujeme agresivního Putina. Nevím, zda to řekl přímo premiér nebo nějaký jiný pohlavár, ale stylové by bylo, kdyby to pronesl např. na schůdkách vládního tryskáče před odletem na veledůležitou nalejvárnu amerických pokynů do Bruselu. Nevím jakou spotřebu může mít takový tryskáč, ale něco mi říká, že na obsah jedné nádrže průměrného auta nezahřejete na provozní teplotu ani jeden motor daného speciálu. Ale tak je to správné, bo tak to má být. Šetření se týká těch dole, ne těch nahoře. A kdo to nechápe je Putinův agent, jasné? Elita spalováním tun a tun produktů ropy v soukromých tryskáčích nepodporuje Putna, kdežto automobilista se spotřebou 6 l/100 km nebezpečně podporuje financování agresivních choutek ruského diktátora. Taková je čirá pravda ...

Pár slov nakonec. Naskytá se zapeklitá otázka, kdo vydrží déle - zda Rus bez iPhone a McDonald's nebo Čech bez plynu a ropy. Tohle souvisí s naší úžasnou "ekonomikou služeb". Ve stručnosti a opravdu schématicky - my máme ekonomiku služeb, v Číně je ekonomika reálné výroby a v Rusku mají ekonomiku surovin. Nechci být škarohlíd, ale tak nějak se mi vkrádá na mysl kacířská myšlenka, že déle přežije ten Rus bez iPhone a McDonald's než Čech bez ropy a plynu. Uvidíme, nechejme se překvapit, zatím bych uvaloval sankce hlava-nehlava ... jenom doporučuji moc nepřemýšlet nad dopady vyvolávané hysterie.

Aktuálně tím správným a svobodným éterem zní, že by se měl okamžitě ukončit nákup všeho od RF, hlavně ropy a plynu. Důvodem je samozřejmě porušení mezinárodního práva, kdy RF bez mandátu OSN vojensky napadla sousední zemi. Proti tomu nic, nápad výborný, jen jsem zvědav až nějaký vojín Kotas vznese dotaz: ... a proč tedy nakupujeme od kámošů Saudů, když ti také bez mandátu OSN napadly a stále bombardují Jemen ...? ... kdy přestaneme kupováním všeho možného od USA financovat jejich napadání suverénních zemi bez mandátu OSN, tak jak to bylo v případě Iráku, Libye, Srbska a ostatně i dodnes nelegální přítomnosti US Army v Sýrii ..?

Možná by s. Jourová měla vydat nějakou komplexnější EU směrnici, která by stanovovala, že mír a svoboda projevu se nezajistí jen umlčením oponentních názorů a nehodících se zpráv, ale že vedle agresivního napadání sousedních států existuje - a je pro mír žádoucí - i humanitární napadání sousedních států a humanitární zabíjení jejich občanů, což označujeme jako "collatreral damage".. Tady bych viděl v prezentaci EU hodnot jistou mezeru....

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: David Dvořák | sobota 12.3.2022 13:13 | karma článku: 38.38 | přečteno: 1179x

Další články blogera

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma článku: 26.79 | Přečteno: 738 | Diskuse

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma článku: 37.74 | Přečteno: 1205 | Diskuse

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma článku: 34.98 | Přečteno: 900 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jitka Štanclová

S mou figurou číšnici neudělám

Aneb malá blogerka lapena do sítí. Někdy se to schumelí a je pravda, že některé věci jsou i předvídatelné, aspoň u mne.

3.6.2023 v 20:45 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 152 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Rozhodni se pro změnu zbytek půjde sám

Poslední dobou se rozhoduji, co dál a jak začít změnu k lepším zítřkům. A zde je můj posun v dané oblasti. Rozhodni se a zbytek povolí a půjde ti na ruku.

3.6.2023 v 18:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 |

Jan Vavřík

Jak vás dítě dokáže rozbourat aneb Tatínku, kdo je to hajzl?

Už jednou jsem psal, že mám rád hlídací víkendy. Přes týden na sebe nemáme tolik času, proto si to s šestiletou dcerkou užíváme na plné obrátky. Někdy mě ale svými hláškami dokáže totálně rozbourat. Jako nedávno.

3.6.2023 v 14:32 | Karma článku: 28.13 | Přečteno: 1369 |

Jan Andrle

Těsně vedle

Důvěra v politiky není láska bezmezná. Současná vláda jakoby si pořád myslela, že její voliči, ke kterým se počítám, jí budou tleskat a obdivovat za kdejakou krávovinu. Tak tedy ne, aspoň za mě.

3.6.2023 v 13:43 | Karma článku: 12.03 | Přečteno: 197 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Dále vzpomínám na domov ze zajetí

Slepice seděla na vejcích a pak si hned první den pyšně vykračovala se svými kuřaty po dvoře. Alma zrovna dělala obchůzku a objevila se za rohem. Když zahlédla kuřata, strnula. Slepice nebyly nic nového, především ten nepřívětivý

3.6.2023 v 7:49 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 206 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1692

Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....