Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pane Zaorálku, vyhlásil jste válku levné práci…?

10. 08. 2017 16:03:00
V oslovení vynechávám „Vážený“, protože tak by měli být titulováni jen čestní a vážení lidé. Vy, ač Ostravák jako já , tímto jen dokladujete, že jste farizej, pokrytec a bezpáteřní osoba.

Jako volební lídr ČSSD jste se nechal slyšet, že „Vyhlašujete válku levné práci“. Dovolím si okomentovat Vaše ukázkové farizejství, chcete-li licoměrnost, pokrytectví a bezpáteřnost. Poslancem jste od. r. 1996, máte nemalý podíl na stavu, jaký dnes je. Právě Vy a Vám podobní dovedli naši zemi do stavu v jaké dnes je. A nyní, aby jste se udržel u koryta, chcete voliče přesvědčit, že neplatí lidová moudrost říkající, že starého psa novým kouskům nenaučíš.

Vybírám z Vašeho dopisu :

Nestojím o zemi, z níž naše děti a děti našich dětí odcházejí jenže, právě Vy máte lví podíl na faktu, že už regulujete život nesnesitelným způsobem. Přijali jste postupně cca 2 milióny právních norem! DVA milióny norem pro 10 miliónů obyvatel! Situace je taková, že se v té džungli nevyzná ani obecný právník. Na vše už musí být specialista. Placený specialista. Ten počet právních norem slouží jen k tomu, aby mohl být kdokoliv kdykoliv za cokoliv popotahován a šikanován a úředník měl prostor pro očekávaný úplatek za své rozhodnutí. Víte např., že JEDEN!! paragraf Zákona o dani z příjmu má 6 611 slov? Jeden ze základních zákonů, kterému by měl rozumět každý plátce! 1 paragraf=6.611 slov! Nedivte se, že v takovém prostředí odmítají začínat mladí a raději volí odchod do svobodnější země, protože ta svobodnější země je totiž i většinou bohatší. Pouze lidem, kterým je dána volnost a svoboda jsou kreativní a vytváří hodnoty ve velkém. Tohle ví každý manažer – nevíte to pouze Vy a Vám podobní, kteří jsou odtrženi od běžné reality.

Člověk, který celý život poctivě pracoval, si zaslouží důstojné stářítohle si dovolí hlásat lídr strany, která má lví podíl na zničeném životě JUDr. Altnera? Jen připomenu – když Vaše strana bojovala o vlastnictví Lidového domu, byli jste v tak zoufalé situaci, že jste prosili o pomoc snad každého s právním vzděláním. Advokát Altner pro Vás poctivě pracoval, platil soudní poplatky ze svého, zrovna tak jako znalecké posudky, protože jste s ním uzavřeli dohodu , že mu zaplatíte až po vyhraném sporu – sami jste nevěřili, že můžete uspět. A jak jste se mu odměnili? Vysmáli jste se mu, nezaplatili, zničili život a ani jeho dědicové dodnes nemají oprávněnou pohledávku zaplacenu. Že mezitím díky penále vyrostla do závratné výše? Ale jděte, to je přece Vaše vina, navíc fakt, se kterým se potýká každý, kdo nezaplatí FÚ nebo OSSZ.Vaše strana dala facku všem, kteří dodržují zákony, protože ostentativně ukázala, že pro někoho zákony neplatí, že někdo je nad zákony, že zákony jsou jen pro plebs tam dole, ne pro Vás. Poctivě pracovat pro Vás znamená se pak jít, obrazně řečeno, oběsit.

Razantní zvyšování mezd – jak tohle chcete zařídit? Chcete to jako vše ostatní podnikatelům nařídit? Možná by stačilo přestat házet klacky pod nohy. Byrokracie je tolik, že na samotnou tvůrčí práci zbývá čím dál méně času. Velké firmy to vyřeší nějakým pracovníkem, kterého vyčlení pro tuto otravující byrokracii a buď tím sníží mzdy ostatním (pro dělení mzdových prostředků přibyl jeden navíc) nebo zvýší cenu svých výrobků a služeb, aby bylo na zvýšený objem potřebných mezd. Jak to má ale vyřešit OSVČ bez zaměstnanců? Jen tím, že výkazy dělá po práci, protože za žádný výkaz korunu, která ho živí, nedostane.

Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám Vaše drzost nezná mezí. Právě Vaše mnohaletá poslanecká činnost vygenerovala stav, kdy ti nejchudší dotují ty nejbohatší. Jen připomenu – podnikání jednoho z nejbohatších lidí A. Babiše je pro náš stát ztrátové. Dle výkazů, přestože jeho uskupení odvedlo cca 1,5 miliardy, obdrželo ovšem na dotacích o 28 mil. Kč více. Pro stát tak vznikla čistá ztráta 28 miliónů Kč. Že platí daně za zaměstnance? Ale to platí všichni zaměstnavatelé, nebude-li Mařka zaměstnána v Agrofertu, bude zaměstnána u jiného, který z JEJÍ práce daně odvede. Ve světle tohoto faktu je kontrola každé babky zelinářky na trhu, zda eviduje a zdaňuje prodej každé hlávky zelí plivnutím do tváře nejchudším. Ukazuje se, že EET neslouží k ničemu jinému než k tomu, aby jste lidi otrávili, ubylo konkurence a příjemci dotací vyluxovali každou korunu i od těch nejslabších pro své dotace. Ti malí, kteří skutečně platí daně jsou dnes za zloděje, ti velcí, kteří v součtu daně neplatí a čerpají dotace z daní ostatních jsou ti "správní podnikatelé". Běžte se bodnout.

Naší zemi se ekonomicky daří, a přesto nad ní visí hrozba ano máte pravdu. Přes všechny překážky, které stavíte do cesty se relativně zatím daří, ale úroveň vyspělých zemí nedoháníme. Zatím jste neotrávili všechny, zatím tvořivost lidí převyšuje Vaši snahu regulovat vše a každého. Ovšem dařilo by se mnohem lépe, kdyby jste tvůrčí potenciál nebrzdili a neházeli klacky pod nohy těm, kteří tvoří hodnoty. A to nemluvím o tom, jak hospodaříte s našimi penězi. Jak každá smlouva je bohužel buď nevypověditelná nebo má jinou chybu vzniklou přehlédnutím, nedopatřením nebo je obohacena jinou kreativitou podplaceného úředníka.

Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem – ano, máte pravdu. A proto Vy kteří jste dovedli naší zemi do dnešního neutěšeného stavu přiznejte svůj díl viny a odejděte. Přenechejte místo novým.

Na začátku jsem psal, že jste Ostravák jako já. Na závěr dodávám, že se za Vás stydím - a dle mého názoru - Ostravákům čest neděláte.

Blíží se volby a dle mého je třeba nasměrovat chod věcí veřejných zpět k normálu. Politik, který chce získat můj hlas ve volbách si může přečíst co za něj požaduji.

https://www.facebook.com/smlouvasvolicem

Autor: David Dvořák | čtvrtek 10.8.2017 16:03 | karma článku: 39.07 | přečteno: 1381x

Další články blogera

David Dvořák

USA – kobyla kopající už do každého

Po podpisu zbrojních kontraktů za miliardy USD s výspou lidských práv – Saúdskou Arábií, přichází na řadu sankce pro zlé Rusko. V mezičase nezapomněl US admirál sdělit, že je připraven zaútočit atomovkami na Čínu ...

4.8.2017 v 8:08 | Karma článku: 36.96 | Přečteno: 1058 | Diskuse

David Dvořák

Matěji, Matěji, …. proč Tě důchodci nechtějí??

Předseda strany Zelených vyrazil do předvolebního boje s opravdu neotřelým návrhem. V kostce – člověka celoživotně přispívajícího do důchodového systému na důchod ... obereme.

28.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 40.59 | Přečteno: 1933 | Diskuse

David Dvořák

Paní Jourová, umíte v té Bruseli i něco jiného než vyhrožovat, zakazovat a regulovat?

Aktuálně komisařka Jourová, kandidátka hnutí ANO, vyhrožuje Polsku zastavením dotací. Nejvýstižnější komentář na její adresu je od V. Klause ml. ... všichni jste blázni, jenom já letadlo.

21.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 42.33 | Přečteno: 2084 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Milan Šupa

O ženách a mužích dneška a o jejich devalvaci smyslu pro mravnost

Běda tomu, z koho pohoršení pochází! Je nanejvýš smutné, že právě touto větou třeba začít, pokud se chceme vyjádřit k působení ženy současnosti.

18.8.2017 v 15:15 | Karma článku: 6.21 | Přečteno: 220 | Diskuse

Martina Studzinská

Turíst? Zachvátčik?

O návštěvě naší metropole z pohledu jednoho ruského turisty. Nebo dobyvatele? Odpoví si už každý podle svého.

18.8.2017 v 14:29 | Karma článku: 11.87 | Přečteno: 382 | Diskuse

Pavel Nitka

Jak jsem potkal maminu aneb Není nad mateřskou lásku

Vždyť to přece každý ví. Malé dítě lásku své matky potřebuje jako Babiš advokáta, o tom se snad se mnou nebude nikdo přít. A jednu takovouhle milující maminu jsem včera potkal...

18.8.2017 v 13:02 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 554 | Diskuse

Libuse Palkova

Když vám život dá šach mat

Život je složitý a nikdo z nás neví co mu osud přinese-můžete se snažit sebevíc, plánovat, usilovat o dosažení svých cílů, vyhýbat se všem úskalím a přesto se někdy stane něco. co vám zboří celý svět...Nikdy neříkejte nikdy

18.8.2017 v 11:49 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 737 | Diskuse

Jarmila Kamenáčová

Světlo a stín duše

O terapii světla a stínu, co by obrazu v duši. Naše vnitřní obrazy jsou pro nás důležité. Protože to, jak se vnitřně cítíme, ovlivňuje nejen zdraví, ale i celý život.

18.8.2017 v 11:37 | Karma článku: 8.44 | Přečteno: 200 | Diskuse
Počet článků 110 Celková karma 40.62 Průměrná čtenost 1760
Čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, jinak jsem asi celkem normální ....


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.